چیتا پلاس | سامانه خرید و ارسال سفارشی کالا

میکروفون ضبط صدا چه انواعی دارد؟

میکروفون ضبط صدا، وسیله‌ای است که به کمک آن می‌توانیم انواع صداها و صوت را با کیفیت بسیار عالی ضبط کنیم و صداهای ضبط شده را ذخیره و در زمان مناسب از صدای باکیفیت ضبط شده، استفاده کنیم. 

صداهای عالی زنده و صداهای ضبط شده در استادیو و مراسم‌‌های مختلف، نیاز به میکرفون‌های فوق العاده برای ضبط و اجرای صدا دارند و میکرفون‌های ضبط صدا به خوبی می‌توانند این صداها را ضبط و اجرا کنند.

بسیار مهم است که بتوانید انتخاب خوب و با دقتی از میکروفون ضبط صدا داشته باشید. یک میکروفون ضبط صدای خوب، میکروفونی است که بتواند صدای واقعی ساز و یا منبع صوتی خود را به دقیق‌ترین و بهترین شکل ممکن ضبط کند. برای ضبط صدا، بسیاری از مهندسان صدا در طول زمان از میکروفون ها و یا پری امپ هایی استفاده کرده‌اند تا بتوانند رنگ خاصی را به صدا های ضبط شده خود اضافه کنند.

 منظور از رنگ صدا، این است صدایی که ضبط می شود دقیق نیست و با استفاده از تغییر بازه فرکانسی، به صدا هایی تبدیل می شود که برای گوش ما خوشایند است. این تغییر صدا عمدتا هنگامی رخ می دهد که شما میکروفون خود را قبل از کارت صدا به پری امپ و یا یک چنل استریپ و یا هر نوع پردازشگری متصل کرده باشید.

بنابراین با توجه به فواید بسیاری که میکرفون ضبط صدا دارد، باید روش استفاده از آن را یاد گرفت.

قیمت میکروفون ضبط صدا چه قدر است؟

 برای این که بخواهید میکرفون ضبط صدای ارزان و مناسب بخرید، نیاز است که در حدود ۲ میلیون تومان هزینه کنید و در حال حاضر قیمت میکرفون های ضبط صدا از ۲ میلیون تومان تا ۳۰ میلیون متفاوت است و اگر بخواهید میکرفون ضبط صدای با کیفیت بسیار عالی بخرید، باید در حدود ۳۰ میلیون تومان هزینه کنید.به طور میانگین قیمت میکروفون‌های ضبط صدا در بازار در حدود ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان هست. 

با توجه به این‌که میکروفون‌های ضبط صدا دارای کیفیت و کارآیی بسیار بالا هستند و به بهترین شکل صدا را ضبط و پخش می‌کنند، صرف هزینه زیاد برای این نوع محصولات می‌تواند بسیار به صرفه باشد. فروشگاه چیتاپلاس می‌تواند انواع میکرفون‌های ضبط صدا را با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب در اختیار شما قرار دهد.

انواع میکروفون ضبط صدا چیست؟

میکروفون‌های ضبط صدا برای کامپیوتر

 معروف‌ترین این نوع محصولات، میکروفون‌های ضبط صدا برای کامپیوتر می‌باشند. یکی از انواع بسیار معروف این نوع میکروفون‌ها، میکروفون های کاندکسر می‌باشند که از محبوب ترین و معروف ترین میکروفون های ضبط صدا برای کامپیوتر، در حال حاضر هستند. بسیاری از استادیوهای ضبط صدا امروزه از این نوع میکروفون‌های ضبط صدا استفاده می‌کنند و شما هم به خوبی می‌توانید در فضاهای تک نفره و کوچک از این نوع میکروفون‌ها استفاده کنید و با پخش صدای این نوع میکروفون، کیفیت صدای بسیار عالی را در اطراف خود به خوبی احساس خواهید کرد. 

این نوع میکروفون‌ها تمام صداهای موجود در فضای محیط را ضبط می‌کنند و بهتر است در محیط ساکت و ایزوله صدای خود را ضبط کنید تا با بهترین کیفیت این صدا ضبط شود. هم‌چنین با این میکروفن‌های کاندکسر می‌توان بازه فرکانسی ضبط صدا را بسیار گسترده‌تر کرد. علاوه بر این نوع میکروفون ضبط صدا، انواع بسیار متنوع‌تری از میکروفون ضبط صدا برای کامپیوتر وجود دارند که از جمله آن می‌توان به میکرفون‌های داینامیک و میکرفون‌های ریبون اشاره کرد که اگرچه دارای امکانات کمتری از میکروفون‌های کاندکس می‌باشند، اما دارای مشخصه‌های فنی بسیار مناسبی می‌باشند که استفاده از این انواع میکروفون را هر چه بیشتر به‌صرفه و مناسب می‌کند.

 

علاوه بر این نوع میکروفون ضبط صدا، انواع بسیار متنوع‌تری از میکروفون ضبط صدا برای کامپیوتر وجود دارند که می‌توان به میکرفون‌های داینامیک و میکرفون‌های ریبون اشاره کرد که اگرچه دارای امکانات کمتری از میکروفون‌های کاندکس می‌باشند، اما دارای مشخصه‌های فنی بسیار مناسبی می‌باشند که استفاده از این انواع میکروفون را هر چه بیشتر مناسب می‌کند.

میکروفون‌ ضبط صدای مخفی

 از دیگر انواع میکروفون‌ ضبط صدا، می‌توان به میکروفون‌ ضبط صدای مخفی اشاره کرد که دارای اندازه‌ای بسیار کوچک‌تر نسبت به میکروفون‌های ضبط صدای معمولی می‌باشند و امکان حمل و استفاده از آن‌ها بسیار راحت‌تر وجود دارد.

 میکروفون ضبط صدای مخفی به خوبی قابلیت و امکانات بسیاری از میکرفون‌های بزرگ‌تر را می‌تواند داشته باشد و مزیت بسیار مهم و چشمگیر آن، قابلیت حمل آسان‌تر است. به همین دلیل اگر می‌خواهید درگیر مشکلات حمل و سنگینی میکروفون نشوید، پیشنهاد می‌شود که حتما این نوع میکروفون ضبط صدای کوچک را تهیه و استفاده کنید و بهترین تجربه را در استفاده از این نوع میکروفون خواهید داشت.

میکرفون ضبط صدای یقه‌ای و سیم دار

از دیگر انواع میکروفون ضبط صدای کوچک، می‌توان به میکرفون ضبط صدای یقه‌ای اشاره کرد که این نوع میکروفون بیشتر برای گزارشگران، خبرنگاران، سخنرانان و مجری‌ها در استودیو‌های زنده مناسب می‌باشد و برای بسیاری از مناسبت‌ها به راحتی می‌توان از این نوع میکروفون‌ها استفاده کرد.  این میکروفون‌ها نیز دارای اندازه و وزن بسیار کمی می‌باشند و بدون مشکلات زیاد حمل‌ونقل می‌توانید به راحتی از آن استفاده کنید.

از جمله برند‌های معروف این نوع میکروفون می‌توان به میکروفون های یقه‌ای R یا میکروفون‌های BY اشاره کرد. میکروفون‌های ضبط صدای یقه‌ای و مخفی به دو نوع میکروفون ضبط صدای بی‌سیم و میکروفون ضبط صدای سیم‌دار تقسیم می‌شوند که شما با توجه به نیاز خود می‌توانید هرکدام را که می‌خواهید تهیه کنید.

 اگر حرکت شما کم است و باید نزدیک دستگاه ضبط کننده صدا و میکروفون خود قرار داشته باشید، پیشنهاد می‌شود از میکروفون ضبط صدای سیم‌دار استفاده کنید. 

 اگر کار شما به گونه‌ای است که باید از دستگاه ضبط کننده صدا و میکرفون فاصله داشته باشید و نیاز به رفت و آمد زیاد دارید، پیشنهاد می‌شود که میکروفون ضبط صدای‌ بی‌سیم را تهیه کنید.به ویژه اگر می‌خواهید مجری یک برنامه باشید یا یک مراسم جشن را مدیریت کنید. میکروفون‌های بی‌سیم و سیم‌دار چندان در کیفیت تفاوتی ندارند و باتوجه به نیاز و وضعیت خود، می‌توانید هر کدام را که می‌خواهید تهیه کنید.

میکروفون ضبط صدا دوربین مداربسته

از دیگر انواع میکروفون های مناسب برای ضبط صدا، میکروفون ضبط صدا دوربین مداربسته می‌باشد که دارای کاربرد امنیتی بسیار زیادی در مراقبت و حفاظت امنیتی می‌باشد. شما می‌توانید میکروفون ضبط صدا را در دوربین‌های مدار بسته به راحتی قرار دهید و با این کار علاوه بر ضبط تصاویر محیط، صداهای محیط را نیز بشنوید و ذخیره کنید.

 این نوع میکروفون‌ها در کیفیت و برندهای مختلف قابل استفاده در بازار هستند و نصب و قراردادن آن در دوربین مدار بسته نیز ساده است و با کمی دقت می‌توان میکرفون را با استفاده از انواع کابل‌ها در دوربین قرار داد و به کمک آن تمام صداهای محیطی را با دقت زیاد خواهید شنید.

میکروفون ضبط صدا برای موبایل نوع دیگر میکروفون می‌باشد که برای ضبط انواع صدا به وسیله موبایل به کار می‌رود و می‌توان کیفیت صداهای ضبط شده به وسیله موبایل را بسیار افزایش داد و صداهای اطراف موبایل را به بهترین شکل و بدون کم‌ترین نویز ضبط خواهید کرد. از انواع معروف این نوع میکروفون می‌توان به میکروفون‌های موبایل CTP،DGT، SF،YW و…اشاره کرد که همه دارای کیفیت‌های بسیار عالی و قوی در ذخیره صدا برای گوشی‌های اندروید و آیفون می‌باشند.

حال که با انوع میکروفون‌های ضبط صدا و کاربرد آن‌ها آشنا شدید، پیشنهاد می‌شود که برای خرید میکروفون ضبط صدا اقدام کنید و صدا را در محیط‌های مختلف با بهترین کیفیت پخش و ضبط کنید. فروشگاه چیتاپلاس به راحتی می‌تواند بهترین میکرفون‌های ضبط صدا را با کیفیت‌های عالی و قیمت مناسب در سریع‌ترین زمان ممکن در اختیارتان قرار دهد و با خرید خود از این فروشگاه بسیار راضی خواهید بود. برای خرید میکروفون ضبط صدا از فروشگاه چیتاپلاس بر روی لینک زیر کلیک کنید. در خدمت شما هستیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.