چیتا پلاس | سامانه خرید و ارسال سفارشی کالا

اینفوگرافیک کیف پول های ارز دیجیتال

در ادامه اینفوگرافیک انواع کیف پول ارز دیجیتال را خواهید دید که در اینجا به اختصار توضیحاتی را برایتان خواهیم داد. ارز دیجیتال یکی از مهم‌ترین شکل‌های مبادله مالی می‌باشد که برای آن امروزه کیف پول‌های زیادی تهیه شده است. مهم‌ترین انواع کیف پول ارزهای دیجیتال عبارت هستند از:

۱-کیف پول سخت‌افزاری ارز دیجیتال: این نوع کیف پول دستگاهی شبیه به USB است که برای انجام معاملات و دریافت اطلاعات به صورت آنلاین و هم‌چنین برای حمل و نقل و امنیت به صورت آفلاین در می‌آیند.

۲-کیف پول مولتی کارنسی یا چند ارزی: در این کیف پول قابلیت ذخیره آدرس چندین سکه وجود دارد و لزوما از همه ارزهای دیجیتال پشتیبانی نمی‌کنند و دارای انواع نرم‌افزاری و سخت‌افزاری هستند.

۳- کیف پول مختص یک ارز دیجیتال:این کیف پول قابل استفاده فقط برای یک نوع ارز دیجیتال مانند:کیف پول ارز دیجیتال کاردانو، کیف پول ارز دیجیتال ترون و کیف پول ارز دیجیتال ایاس است.

۴- کیف پول کاغذی: این کیف پول امکان نگهداری کلید خصوصی و عمومی بر روی کاغذ را دارد و از ذخیره داده‌‌های دیجیتالی مربوط به ارز جلوگیری می‌کند.

۵- کیف پول ارز آنلاین: این یک کیف پول قابل استفاده تحت وب می‌باشد و نیازی به نصب اپلیکشین در موبایل یا کامپیوتر ندارد و داده‌ها را در یک سرور مجازی یا واقعی میزبانی می‌کند، مشکل و نقطه ضعف این کیف پول هم ایمنی پایین می‌باشد.

۶-کیف پول های Full node: این کیف پول به طور کامل کلید‌های خصوصی را کنترل می‌کند و یک نسخه کامل از بلاکچین را میزبانی می‌کند و هر یک از سکه‌های موجود در بازار دارای یک کیف پول رسمی از این نوع است.

۷- کیف پول دسکتاپ: این کیف پول رایج‌ترین نوع کیف پول موجود در بازار است و امکان اجازه دسترسی به دارایی‌ها با استفاده از دسکتاپ را می‌دهد و از انواع کیف پول نرم‌افزاری در کیف‌پول ها محسوب می‌شود.

۸- کیف پول موبایلی: این کیف پول از طریق تلفن‌های هوشمند قابل اجرا می‌باشد مانند کیف پول ارز دیجیتال اندروید و کیف پول ارز دیجیتال ios. استفاده از این کیف پول به دلیل قرار داشتن در تلفن‌های هوشمند بسیار رایج می‌باشد.

برای مطالعه بیشتر در مورد کیف پول ارز دیجیتال مقاله

نحوه کار کرد و انواع کیف پول ارز دیجیتال” را حتما بخوانید.

اینفوگرافیک انواع کیف پول ارز دیجیتال
اینفوگرافیک انواع کیف پول ارز دیجیتال
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.