چیتا پلاس | سامانه خرید و ارسال سفارشی کالا

اینفوگرافیک کیف پول ارز های دیجیتال

در این اینفوگرافیک در مورد نحوه کار و کاربرد کیف پول ارز دیجیتال صحبت می‌کنیم.کیف پول ارز دیجیتال یک نوع نرم‌افزار یا سخت‌افزاری است که می‌تواند برای مشاهده موجودی‌ ارزهای رمزنگاری شده و انجام معاملات و تراکنش‌‌های مالی مورد استفاده قرار بگیرد. برای این‌که بدانید کیف پول ارز دیجیتال چگونه کار می‌کند، کیف پول را پلتفرم حساب بانکی آنلاین خود در نظر بگیرید. کلید عمومی همان آدرس شماره حساب شما است و بلاکچین کاری مانند دفتر بانک انجام می‌دهد و کلید خصوصی رمز حساب شماست که نباید در اختیار دیگران قرار بگیرد و باید به صورت خصوصی در خدمت شما باشد.

از مزایا و فواید کیف پول ارز دیجیتال می‌توان به این موارد اشاره کرد:

۱-مشاهده تراکنش‌های مربوط به یک آدرس

۲-جابه‌جایی و انتقال پول در شبکه بلاکچین

۳-اثبات مالیکت ارزهای دیجیتال با استفاده از کلید خصوصی کیف پول که دارید.

نکته مهم در نگهداری کلید خصوصی این است که در صرافی‌های ارز دیجیتال این کلید خصوصی برای شما نگهداری می‌شود اما در اختیار شما قرار داده نمی‌شود و شما نمی‌توانید خودتان کلید خصوصی را همیشه در اختیار داشته باشید. به این نکته توجه کنید که اصلا کلید خصوصی خود را با هیچ‌کسی در کار به اشتراک نگذارید و به کسی نگویید.

در کیف پول ارز دیجیتال رمزارزها یا ارزهای دیجتال ذخیره نمی‌شود بلکه رمزارزها در بلاک‌چین نگهداری می‌شود. کیف پول ارز دیجیتال یک نرم‌افزار است که برای تعامل و ارتباط با بلاکچین طراحی شده است. کیف پول تنها آدرس‌ها و کلیدهای عمومی و خصوصی شما را ذخیره می‌کند و ارزهای دیجتال را در خود ذخیره نمی‌کند. به طور مثال می‌توان گفت که کیف پول بیت‌کوین با بلاک‌چین بیت کوین مربوط است و این امکان را می‌دهد که بیت‌کوین بین آدرس‌های صاحبان آن‌ها منتقل شود و یا کیف پول ارز دیجیتال این اجازه را می‌دهد که فرد تراکنش‌های یک آدرس ارز دیجیتال را مشاهده کند.

برای خرید کیف پول ارز دیجیتال به فروشگاه چیتا پلاس سر بزنید.

برای مطالعه بیشتر در مورد کیف پول ارز دیجیتال مقاله

نحوه کار کرد و انواع کیف پول ارز دیجیتال” را حتما بخوانید.

اینفوگرافیک کیف پول ارز دیجیتال
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.