چیتا پلاس | سامانه خرید و ارسال سفارشی کالا

مقایسه آیفون 11 و 12

آیفون ۱۲ دارای ارتقای و پیشرفت بسیاز زیادی نسبت به آیفون ۱۱ است. در این جا نحوه مقایسه آن‌ها را توضیح می‌دهیم. مقایسه آیفون ۱۲ و آیفون ۱۱ کمک می‌کند که برای ارتقای گوشی اپل خود تصمیم بگیرید. دقت داشته باشید که با ترکیب آیفون ۱۳، بخواهید یکی از مدل‌های جدیدتر را تهیه کنید. همان طور که در بررسی آیفون ۱۲ مشاهده خواهید کرد، این نسخه دارای به‌روز رسانی‌های زیادی نسبت به آیفون ۱۱ است. هر گوشی آیفون ۱۲ دارای صفحه نمایش OLED است. این صفحه نمایشگر از نمایشگر‌های LCD بهتر است. آیفون ۱۲ هم‌چنین دارای صفحه نمایش‌ مقاوم‌تر Ceramic Shield است و از تراشه A14 Bionic استفاده می‌کند. هم‌چنین در انواع PRO آیفون ۱۲ یک سنسور قدرتمند LiDAR  وجود دارد. قیمت خط آیفون ۱۲ نیز بسیار مناسب است.

با این حال، بررسی آیفون ۱۱ نشان می‌‌دهد که به دلیل قیمت پایین‌تر این گوشی، استفاده از آن همچنان بسیار مقرون به صرفه است. با ورود گوشی آیفون ۱۳ به بازار، هر دو گوشی آیفون ۱۲ و آیفون ۱۱ کاهش قیمت داشته‌اند.بنابراین اکنون زمان مناسبی برای انتخاب یکی از مدل‌های قدیمی آیفون است. این سوال وجود دارد که کدام نوع آیفون را باید خرید؟ در این جا مقایسه آیفون ۱۲ و آیفون ۱۱ وجود دارد و همه تفاوت‌های آن به خوبی مشخص شده است.

آیفون ۱۲ در مقابل آیفون ۱۱:مدل‌ها و اندازه‌ها

آیفون ۱۲ دارای پایه ۵.۴ اینچی آیفون ۱۲ مینی است که اندازه جدیدی برای گوشی‌های اپل است. در بازار یک گوشی آیفون ۱۲ ۶.۱ اینچی نیز وجود دارد که اندازه آن مانند آیفون ۱۱ معمولی است.

آیفون ۱۲ pro نیز در دو اندازه به بازار عرضه می‌شود:۶.۱ اینچ برای آیفون ۱۲ پرو و ۶.۷ اینچ برای آیفون ۱۲ پرومکس. آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرومکس نیز دارای اندازه ۵.۸ اینچ و ۶.۷ اینچ هستند. به طور کلی، مجموعه آیفون ۱۲ اپل دارای انتخاب بیشتری نسبت به آیفون ۱۱ است.

آیفون ۱۲ در مقابل آیفون ۱۱:قیمت‌ها

آیفون ۱۲ مینی ارزان‌ترین گوشی تولید شده با قیمت ۵۹۹ دلار است. قیمت آیفون ۱۲ معمولی نیز ۶۹۹ دلار است. هر دو گوشی دارای ۶۴ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی استاندارد هستند. گوشی آیفون ۱۲ با حافظه ۱۲۸ گیگابایت دارای ۵۰ دلار هزینه اضافی و گوشی آیفون ۱۲ با حافظه ۲۵۶ گیگابایت دارای ۱۵۰ دلار هزینه اضافی است. 

آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرومکس دارای حداقل ۱۲۸ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی هستند. در زمان عرضه آن‌ها دقیقا هزینه آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرومکس را داشتند:۹۹۹ دلار برای مدل کوچک‌تر و ۱۰۹۹ دلار برای مدل‌بزرگ‌تر. مطابق همیشه، شرکت اپل در حال حاضر آیفون ۱۲پرو را کنار گذاشته است و از آیفون ۱۲و آیفون ۱۲ مینی در بازار استفاده می‌کند. با اعلام ورود آیفون ۱۳ به بازار، دو گوشی آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ مینی از ۱۰۰ دلار تخفیف برخوردار شدند. قیمت آیفون ۱۱ اکنون برای ۶۴ گیگابایت فضای ذخیره سازی برابر ۴۹۹ دلار و برای ۱۲۸ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی برابر ۵۴۹ دلار است.

طراحی آیفون ۱۲ در مقابل آیفون ۱۱

طراحی آیفون ۱۲ تغییرات زیادی کرده است. این گوشی دارای طرف‌های صاف‌تر به جای طراحی گرد آیفون ۱۱ است. این ظاهر یک‌پارچه‌سازی با استفاده از سیستم‌عامل مدرن دارای جذابیت زیادی است. یکی از تغییرات مهم طراحی، نمایشگر سرامیکی شیلددار در هر مدل آیفون ۱۲ است. تاکنون تست‌های مختلف آیفون ۱۲ بسیار امیدوار کننده بوده است و عملکرد آن ۴ برابر نسبت به آیفون ۱۱ بهبود پیدا کرده است.برش آیفون ۱۲ برای دوربین به صورت TruePepth است و محل هدفون آن به همان اندازه آیفون ۱۱ است. البته آیفون ۱۳ دارای بریدگی کوچک‌تر است.

در گوشی آیفون ۱۲، نسبت صفحه نمایش به بدنه کمی گسترده‌تر شده است و اپل اطراف صفحه نمایش Super Retina XDR در همه مدل‌های آیفون ۱۲ را کوتاه‌تر کرده است. اندازه‌گیری‌های اپل نشان می‌دهد که آیفون ۱۲ ۶.۱ اینچی ۱۱ درصد نازک‌تر، ۱۵ درصد کوچک‌تر و ۱۶ درصد سبک‌تر از آیفون ۱۱ ۶.۱ اینچی است. آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ مینی در پنج رنگ مشکی، سفید،قرمز، آبی و سبز و آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرومکس در چهار رنگ گرافیت، نقره‌ای، طلایی و آبی در بازار وجود دارند.

نمایش آیفون ۱۲ در مقابل آیفون ۱۱

هر چهار مدل آیفون ۱۲ دارای صفحه نمایش Super Retina XDR OLED مانند آیفون ۱۱ پرو هستند، در حالی که آیفون ۱۱ پرو دارای صفحه نمایش LCD است. OLED دارای مزیت‌های زیادی نسبت به LCD است. از جمله مزیت‌های آن داشتن رنگ مشکی عمیق‌تر، رنگ‌های بسیار جذاب و زاویه دید گسترده‌تر است. تغییر LCD به OLED از بزرگ‌ترین پیشرفت‌ها و تفاوت‌های مثبتی است که کاربران آیفون ۱۱ در انتقال به آیفون ۱۲ از آن قدرددانی می‌کنند. با این حال اپل نتوانست نرخ‌های تازه‌سازی ۱۲۰ هرتز را در مدل‌های پرو آیفون ۱۲ ارایه دهد. از ویژگی‌های بسیار قوی همه مدل‌های آیفون ۱۲ پشتیبانی از موج میلی‌متری 5G است. با این حال آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرومکس یک سال بعد نمایشگر‌های ۱۲۰ هرتز را دریافت کردند. این ویژگی‌ها می‌تواند برای گیمر موبایل و کابران حرفه‌ای موبایل گزینه بسیار مناسبی باشد. صفحه نمایش های مینی آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ دارای میانگین روشنایی ۶۲۵ نیت است، در حالی که برای گوشی‌های آیفون ۱۲ پرو این مقدار برابر با ۸۰۰ نیت است. بنابراین آیفون ۱۲ پرو دارای تصویر روشن‌تری خواهد بود.

مشخصات و عملکرد آیفون ۱۲ در مقایسه با آیفون ۱۱

در کل گوشی آیفون ۱۲ از پردازنده جدید A14 Bionic اپل استفاده کرده است. این پردازنده نسبت به سایر گوشی‌های اندرویدی دارای ۵۰ درصد عملکرد بهتر CPU و GPU است. پردازنده A14 دارای یک موتور عصبی ۱۶ هسته‌ای است و به همین دلیل عملکرد آن ۸۰ درصد بهبود یافته است. بنپچمارک‌های آیفون ۱۲ پیشرفت بسیار زیادی را در عملکرد این گوشی نشان می‌دهند. به عنوان مثالGeekbench 5 ،  در آزمایش چند هسته‌ای آیفون ۱۲ 3,589 را نشان داد در حالی که این عدد برای آیفون ۱۱ پرومکس مقدار 3،517 بود.

در گوشی آیفون ۱۲ مدت زمان لازم برای کدگذاری یک فیلم 4K به 1080p را در برنامه Adobe Premiere Rush تعیین کردیم و کار آیفون ‍۱۲ تنها در ۲۶ ثانیه انجام شد. برای این کار آیفون ۱۱ پرو به ۴۵ ثانیه زمان نیاز داشت.در عملکرد گرافیکی این گوشی جهش بسیار زیادی مشاهده نشد. در آزمایش 3DMark Wild Life آیفون ۱۲ به ۳۹ فریم در ثانیه رسید، در حالی که آیفون ۱۱ پرومکس دارای بیش از ۴۲ فریم بر ثانیه بود. هنگامی که نسخه آزمایش خارج از صفحه را بررسی کردیم، ۵۱ فریم در ثانیه آیفون ۱۲ تبدیل به ۴۲ فریم در ثانیه شد.

آیفون ۱۲ در مقابل آیفون ۱۱:دوربین ها و اسکنر LiDAR

آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ پرو دارای حالت شب بسیار مناسب و HDR هوشمند بودند،به همین دلیل از تلفن‌های بسیار مناسب بازار از ابتدا بودند. آیفون ‍‍۱۱ دارای لنز عریض و بسیار عریض استاندارد بود، هم‌چنین سری آیفون ۱۱ پرو زوم تله‌فوتو داشت. انواع آیفون ۱۲ دارای دو لنز هستند در حالی که آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرومکس سه دوربین به همراه اسکنر LiDAR دارند. سنسور پیشرفته زمان پرواز آیفون ۱۲، به فوکوس خودکار و تشخیص سوژه در ضبط فیلم و در هنگام استفاده از دوربین‌های تلفن در حالت شب کمک زیادی می‌کند. درباره سایر دوربین‌ها باید گفت که اپل از دیافراگم وسیع‌تر ƒ/1.6 برای دوربین اصلی در آیفون ۱۲ و طراحی لنز‌های هفت عنصری استفاده می‌کند، از این رو کیفیت عکس‌ها در عکس‌های متوسط و ضعیف بسیار افزایش پیدا می‌کند.

آیفون ۱۲ پرومکس هم‌چنین دارای سنسور تصویر بزرگ‌تر با فناوری تثبیت کننده تصویر Sensor Shift است و لنز تله فوتوی آن زوم اپتیکال ۲.۵ برابری دارد. این بزرگ‌نمایی بیش‌تر از زوم ۲ برابری آیفون ۱۱ پرو، آیفون ‍۱۱ پرومکس و آیفون ۱۲ پرو است. محدوده دوربین آیفون ۱۲ می‌تواند از حالت شب و حالت پرتره در همه دوربین‌های گوشی، در جلو و عقب موبایل استفاده کند. همه دستگاه‌های خانواده به راحتی می‌توانند با استفاده از Dolby Vision از فیلم‌برداری ۱۰ بیتی HDR  استفاده کنند. آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرومکس می‌توانند این کار را با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه انجام دهند، در حالی که آیفون ۱۲ معمولی دارای سرعت ۳۰ فریم بر ثانیه است.

آیفون ۱۲ پرو و آیفون ‍۱۲ پرومکس دارای ویژگی ProRAWهستند. تصاویر معمولی RAW در تلفن‌های هوشمند کار نمی‌کنند و در تلفن‌های پردازشی تصویر این کار انجام می‌شود. سیستم اپل این دو موضع را با هم ترکیب می‌کند. بنابراین فیلم‌برداری RAW  با کیفیت بالا و فشرده نشده با پرداش تصویر انجام خواهد شد. شما نمی‌توانید مانند یک فایل معمولی RAW ویرایش پس از تولید را انجام دهید. با مراقبت از برخی قسمت های آن، می‌توانید به سرعت از دوربین استفاده کنید.

آیفون 12 در مقابل آیفون 11: 5G در مقابل 4G

در حالی که سری آیفون ۱۱ فقط 4G بود، هر چهار مدل گوشی آیفون ۱۲ از اتصال 5G به خوبی پشتیبانی می‌کنند. این امکان تنها برای شبکه‌های سراسری و زیر ۶ گیگاهرتز 5G نیست. به گفته شرکت اپل، همه انواع موبایل آیفون ۱۲ برای موج میلی‌متری 5G نیز مجهز شده‌اند و از این رو به شما سرعت‌ داده‌های فوق العاده‌ای را در مناطق شهری و حداکثر ۳.۵ گیگابایت بر ثانیه در شرایط مطلوب و مناسب می‌دهد.

5G در سطح ملی آن‌طور که شرکت‌های مخابراتی می‌خواهند عمل نمی‌کند. در بهترین شرایط سرعت‌ها از سریع‌ترین سیگنال‌های LTE  اختلاف چندانی پیدا نمی‌کند و یا دارای عملکرد ضعیف‌تری هستند. تست آیفون ۱۲ نشان داد که 5G دو ساعت بیشتر مدت زمان شارژ باتری را می‌گیرد. با وجود این‌که 5G هم‌اکنون در همه جا گسترده نشده است اما در مدت زمان یک تا دو سال آینده، شما می‌توانید از این تکنولوژی در موبایل‌های آیفون به راحتی استفاده کنید.

عمر باتری آیفون ۱۲ در مقابل آیفون ۱۱

گوشی‌های اپل به دلیل قرار دادن بزرگ‌ترین باتری‌های ممکن در داخل گوشی‌های خود شناخته نمی‌شوند.آیفون ۱۱ دارای باتری ۳۱۰۰ میلی‌آمپر ساعتی بود، در حالی که آیفون ۱۱ پرو باتری ۳۰۴۶ میلی آمپر ساعتی دارد. آیفون ۱۱ پرومکس نیز از باتری ۳۹۶۹ میلی آمپر ساعتی استفاده می‌کند. آزمایش‌ها و بررسی‌های لازم نشان داد که آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرومکس هر دو در حدود ‍۱۱ ساعت و نیم دارای مدت زمان شارژ باتری هستند و در لیست بهترین عمر باتری‌های گوشی هستند. هم‌چنین آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو دارای باتری ۲۸۱۵ میلی آمپر ساعتی هستند. 

بنا بر اعلام شرکت اپل، آیفون ۱۲ عمر باتری مشابه آیفون ۱۱ دارد. در حالی که آزمایش‌ها نشان داد که این گونه نیست.آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو با استفاده از فناوری 5G  به ترتیب ۸:۲۵ و ۹:۰۶ به کار ادامه دادند. هنگام استفاده از 4G آیفون ۱۲ ۱۰ ساعت و ۲۳ دقیقه به کار خود ادامه داد، در حالی که آیفون ۱۲ پرو ۱۱ ساعت و ۲۴ دقیقه دوام آورد. هنگام استفاده از شبکه 5G، آیفون ۱۲ مینی ۷:۲۸ ساعت دوام آورد در حالی که آیفون ۱۲ پرومکس نزدیک به ۱۱ ساعت به راحتی کار کرد.

شارژ و MagSafe آیفون ۱۲ در مقابل آیفون ۱۱

متاسفانه اپل از هیچ نوع شارژری در جعبه آیفون ۱۲ استفاده نمی‌کند. شرکت اپل این کار را برای کاهش ضایعات و کمک به محیط زیست انجام داده است. در عوض، شما تنها یک کابل USB-C به Lightning را در جعبه موبایل دریافت خواهید کرد.

اپل با وجود پرداخت هزینه اضافی برای کابل شارژ، شارژ گوشی‌های آیفون ۱۲ خود را از هر زمان دیگری آسان‌تر کرده است.شارژر MagSafe 39 دلاری شارژ بی‌سیم ۱ واتی را ارایه می‌دهد. شما خواهید توانست به راحتی از شارژ آیفون ۱۲ خود استفاده کنید زیرا این شارژ دارای آهن ربا است. MagSafe دارای سرعت چندان زیادی نیست، البته بررسی‌های ما نشان می‌دهد که سطح باتری پس از ۳۰ دقیقه شارژ به ۳۹ درصد رسیده است. هم‌چنین شما می‌توانید یک شارژر سیمی ۱۹ واتی ۱۹ دلاری را انتخاب کنید.بنابراین شارژ موبایل آیفون ۱۲ در مدت زمان ۳۰ دقیقه به ۵۰ درصد خواهد رسید.

آیفون 12 در مقابل آیفون 11: خط پایانی

آیفون ۱۲ ارتقای بسیار زیادی داشته است. از پیشرفت‌های آن می‌توان به استفاده از فناوری 5G  و استفاده از پردازنده سریع‌تر A14 Bionic اشاره کرد. هم‌چنین اندازه صفحه نمایش جدید آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرومکس از دیگر پیشرفت‌های آن است. اگر به عکاسی حرفه‌ای علاقه‌ دارید، از عملکرد بهتر آیفون ۱۲ در نور کم بسیار لذت می‌برید. هم‌چنین امکان فوکوس خودکار سریع‌تر در مدل‌های آیفون ۱۲ پرو به راحتی وجود دارد.

آیا همه این تفاوت‌های موجود برای تشویق خریداران گوشی کافی است؟  شرکت اپل با وجود همه این مواردی که گفتیم، آیفون‌های جدید خود را نازک‌تر و براق‌تر کرده است. اگر بودجه و سرمایه شما محدود است، آیفون ۱۱ همچنان برای خرد ارزشمند است اما قبل از تصمیم گیری، انواع آیفون ۱۲ و کاربردهای آن را حتما بررسی کنید.

آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو را به طور کامل بررسی کنید تا نحوه استفاده از این مجموعه تلفن‌ها را به خوبی ببینید. اکنون که مجموعه آیفون ۱۳ در دسترس است، باید این گوشی موبایل جدید را نیز حتما در نظر بگیرید.آیفون ۱۲ انتخاب بسیار مناسبی برای شما خواهد بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.