چیتا پلاس | سامانه خرید و ارسال سفارشی کالا

کاربرد قلم نوری برای طراحی و تدریس

برای انتقال اطلاعات به فضای کامپیوتر روش‌های مختلفی وجود دارد که یکی از این روش‌ها در گذشته برای انتقال داده‌های نوشتاری به فضای کامپیوتری اسکن کردن بود. یکی از روش‌های دیگر استفاده از موس برای انتقال داده‌ها به کامپیوتر بود، که معمولا سهولت، دقت و سرعت عمل لازم را ندارد و به همین دلیل امروزه از ابزاری به نام قلم‌ نوری از جمله قلم‌ نوری وکام استفاده می‌شود.  برای بسیاری از شما این سوال وجود دارد که قلم نوری چیست و  دوست دارید اطلاعاتی در مورد انواع و کاربرد آن بدانید. در این جا شما را با انواع بهترین قلم‌ های نوری از جمله قلم‌نوری وکام و قلم نوری xp pen آشنا می‌کنیم و کاربرد آن را بیان می‌کنیم تا بهترین خرید را داشته باشید.

قلم‌نوری یک دستگاه ورودی کامپیوتری به شکل قلم است که با حساسیت خود به نور برای تغییر داده‌ها، انتخاب متن یا تغییر متن مورد استفاده می‌گیرد. انواع قلم‌ نوری مانند قلم نوری WACOM، زمانی که توسط پرتو الکترون اشعه کاتد، اسکن می‌شوند تغییرات روشنایی پیکسل‌های اطراف نقطه مورد نظر روی صفحه را تشخیص می‌دهند و زمان این رویداد را به کامپیوتر منتقل می‌کنند. بنابراین قلم‌های نوری برای تشخیص نوری که از یک منطقه روشن، مانند مانیتور کامپیوتر پخش می‌شود طراحی شده‌اند. قلم‌ نوری؛ دستگاهی مانند موس است با این تفاوت که این قلم به وسیله نور راحت‌تر می‌تواند مکان نما را جابه‌جا کند.

کاربرد قلم نوری

انواع قلم نوری حرفه‌ای مانند قلم‌نوری وکام و قلم نوری xp pen دارای کاربرد زیادی هستند که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

طراحی گرافیکی

یکی از کاربرد‌های گسترده قلم‌نوری در حوزه گرافیک، طراحی، تصویرگری و ساخت انیمشین می‌باشد. به همین دلیل قلم‌ نوری طراحی، بسیار مورد استفاده علاقه‌مندان به طراحی و نقاشی قرار می‌گیرد.

بهترین قلم نوری طراحی
بهترین قلم نوری طراحی

قلم نوری طراحی انیمیشن برای ساخت و طراحی انیمشین‌های کارتونی بسیار مناسب است و شما می‌توانید با استفاده از آن انیمشین خود را بسازید و تغییرات در انیمشین را به خوبی مشاهده و ویرایش کنید. قلم نوری طراحی همان مدل دیجیتالی شده قلم و کاغذ سنتی است.

تدریس با قلم نوری

علاوه بر کاربرد قلم‌ طراحی برای نقاشی، از آن برای تدریس و آموزش الکترونیکی استفاده می‌شود. مخصوصا امروزه که با شیوع بیماری کرونا آموزش مجازی بسیار بیشتر از قبل رشد و گسترش پیدا کرده است، استفاده از قلم‌نوری کار تدریس آنلاین را بسیار آسان کرده است.

اگر قلم نوری حرفه‌ای تهیه کنید، خواهید دید که در تدریس خصوصی در دروسی مانند ریاضی، زبان، فیزیک و…  استفاده از آن برای نوشتن بسیار مناسب خواهد بود.

یکی از موارد کاربرد قلم‌نوری استفاده از آن به عنوان یک دفترچه یادداشت دیجیتالی است. بعضی از انواع قلم‌ نوری دارای نوک جوهری هستند و این قابلیت را دارند که بر روی کاغذ چیزی بنویسند و همان نوشته روی کاغذ را به شکل یک فایل گرافیکی در حافظه خود ذخیره کنند. 

این نوع دفترچه یادداشت دیجتالی را می‌توان برای یادداشت برداری در اتوماسیون اداری و پزشکی استفاده کرد و نوشته‌های بسیار زیادی را هنگام انجام کارهای حساس ذخیره کرد. همچنین می‌توان انواع این قلم‌ را در مراکز درمانی برای نوشتن شرح حال بیماران، آزمایش‌های آنان و مراقبت‌های دارویی به صورت دیجتالی استفاده کرد.

همچنین می‌توان در رستوران درخواست‌های خرید بیماران را به صورت الکترونیکی ثبت و ضبط کرد. کاربرد قلم‌ نوری به قدری زیاد است که کاربران می‌توانند به‌طور همزمان از تمام دست‌نوشته‌های روی کاغذ، یک نسخه دیجیتالی آماده کنند و در فایل خود ذخیره کنند تا مواقع لزوم بتوانند به دست نوشته‌های خود دسترسی داشته باشند.

شما از قلم نوری مخصوص طراحی می‌توانید برای طراحی دیجیتال استفاده کنید و توانایی خود در نقاشی و طراحی را تست کنید. قلم‌های نوری از مدل‌های ساده تا حرفه‌ای ساخته‌ شده اند. این قلم‌ها وزن بسیار کمی دارند و قابل حمل و جابه‌جایی هستند و در جاهای زیادی می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند. قلم‌نوری در حوزه معماری نیز بسیار کاربرد دارد و می‌تواند در طراحی و نفاشی سه‌بعدی مورد استفاده قرار بگیرد.

این قلم می‌تواند به افرادی کمک کند که کار تدریس نقاشی برای کودکان و نوجوانان را انجام می‌دهند. این قلم‌ها نیازمند نصب نرم‌افزار خاص یا استفاده از درایور مجزا نیستند که به راحتی می‌توانید از کار با آن‌ها لذت ببرید.

قلم نوری مخصوص طراحی
قلم نوری مخصوص طراحی

انواع قلم نوری

قلم‌نوری دارای انواع متفاوتی از قلم‌ نوری ارزان، تا قلم‌ نوری گران قیمت است. در ادامه به انواعی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

1- قلم نوری سیم‌دار

قلم‌ نوری سیم‌دار یکی از انواع پرکاربرد قلم نوری است که با اشاره به نقطه‌ای از صفحه مورد نظر، آن نقطه توسط قلم نوری انتخاب می‌شود. این نوع قلم‌ نیاز به شارژ مجدد. البته یکی از معایب سیم‌دار بودن این قلم دست و پاگیر بودن آن است. به همین دلیل امروزه برخی انواع قلم نوری تبلت، با استفاده از بلوتوث کار می‌کنند و نیاز به اتصال به سیم ندارند.

۲- قلم‌ نوری طراحی

این قلم‌ به هنرمند طراح این امکان را می‌دهد که با استفاده از نور، طراحی و تصویر سازی سه‌بعدی را انجام دهد. طراحان برای ترسیم مدل سه‌بعدی خود توسط قلم‌ نوری مخصوص طراحی تصمیم می‌گیرند که نور در کجای طراحی باشد و نمایش‌های سه‌بعدی از تاثیر نور بر منطقه اطراف را خواهند دید.

بهترین قلم نوری گوشی و تبلت
بهترین قلم نوری وکام گوشی و تبلت

۳- قلم‌های نوری باتری دار

قلم‌های نوری هنگام استفاده از خود اشعه تولید می‌کنند که به همین دلیل در ساخت برخی انواع قلم‌نوری از باتری استفاده می‌شود. قلم‌های نوری باتری دار تا مدت زمان مشخصی می‌توانند با استفاده از باتری خود شارژ شوند که از آن‌ها در طراحی و نوشتن می‌توان استفاده کرد، به همین بسیار کارآمد هستند.

۴- قلم‌ نوری LED

یکی دیگر از محصولات لیست‌مان، قلم‌ نوری LED می‌باشد که دارای کیفیت و کاربرد بسیار زیادی در طراحی می‌باشد. این نوع از قلم‌ها وقتی دارای فشار می‌شوند، رنگ‌هایی روشن از خود پخش می‌کنند و قابلیت شارژ مجدد را نیز دارند.

۵- قلم‌نوری تبلت

یکی از دشواری‌های استفاده از قلم‌ نوری برای کامپیوتر این بود که کاربران و تصویرگران برای استفاده از آن باید به صفحه مانیتور نزدیک می‌شدند. به دلیل همین مشکلات تبلت‌ها جایگزین این قلم‌ها شدند و برای امضا و تدریس و استفاده در امور گرافیکی و طراحی و تصویرگری مورد استفاده قرار گرفتند. به همین دلیل طراحان می‌توانند از قلم نوری تبلت استفاده کنند که سرعت کار آن‌ها را بشدت بالا می‌برد.

در حال حاضر در بازار گران‌ترین نوع قلم‌‌های نوری آن‌هایی هستند که مستقیما بر صفحه مانیتور قابل کاربری هستند. در حالی که سایر مدل‌های قلم بر روی صفحه یا تبلت استفاده می‌شوند. قلم‌های نوری را با نام تبلت گرافیکی، تبلت طراحی و پد طراحی و دیجیتالی در بازار می‌شناسند.

همچنین برخی انواع قلم‌ها را در دو نوع، قلم نوری با نمایشگر و قلم‌نوری بدون نمایشگر نیز تقسیم می‌کنند. قلم‌های نوری با نمایشگر فقط یک نمایشگر هستند که با اتصال به کامپیوتر می‌توانند تصویر کامپیوتر را به صورت با کیفیت بر روی خود به نمایش بگذارند. افرادی که به تصویر سازی علاقه دارند و از این قلم‌ها استفاده می‌کنند، بهتر است از این نوع قلم‌ با نمایشگر استفاده کنند.

قلم‌های نوری بدون نمایشگر به شکل پد طراحی یا یک صفحه هستند که پس از اتصال به کامپیوتر کاربر می‌تواند با حرکت نوک قلم حرکت اشاره گر را بر روی مانیتور خود مشاهده کند. کار با این قلم‌نوری حرفه‌ای کمی دشوار است و نیاز به تمرین زیادی دارید تا کار با آن را به خوبی یاد بگیرید.

قیمت قلم نوری در بازار

قیمت قلم‌ نوری در بازار با توجه به کاربرد و امکانات آن در بازار متفاوت است و بین ۱ الی ۲۶ میلیون است. اگر بخواهید قلم نوری ارزان و مناسب تهیه کنید باید در حدود ۱ میلیون تا ۲ میلیون تومان هزینه کنید. برای خرید قلم‌نوری حرفه‌ای‌تر باید در حدود ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان هزینه کنید.

قلم نوری چه کاربردی دارد؟
قلم نوری چه کاربردی دارد؟

بیشتر بخوانید

انواع میکروفون صبط صدا

برای تهیه قلم‌ نوری مناسب برای لپ‌تاپ و تبلت باید به برند آن توجه کرد. قلم نوری وکام یکی از بهترین برندهای این محصول است. یکی از بهترین محصولات برند وکام؛ قلم نوری اینتوس پرو مدیوم وکام است که در سایز، صحفات مختلف و در دو شکل بلوتوثی و سیم‌دار به بازار عرضه می‌شود.

قلم نوری xp pen از دیگر برند‌های معروف این حوزه است. یکی از انواع محصولات این برند مدل Deco Pro می‌باشد که دارای حساسیت به فشار بالا، وضوح و سرعت انتقال اطلاعات زیادی است.

قلم نوری هوئیون یکی دیگر از برندهای این دسته است که به کیفیت عالی شناخته می‌شود. یکی از  محصولات برند هوئیون مدل INSPIROY Q11K می‌باشد؛ که به مدت طولانی می‌تواند بدون نیاز به شارژ کار کند و در دو نوع بی‌سیم و سیم‌دار موجود است. وضوح تصویر، میزان حساسیت به فشار، سرعت انتقال اطلاعات و سطح فعال در این قلم نوری بسیار مناسب بالا است که این قلم را برای کارهای گرافیکی بسیار مناسب‌ می‌کند. با توجه به نیاز و استفاده خود می‌توانید قلم مربوط را خریداری نمایید.

خرید قلم‌نوری

حال که با کاربرد قلم‌ نوری و انواع آن به خوبی آشنا شدید، پیشنهاد می‌شود که برای خرید قلم‌ نوری از فروشگاه چیتاپلاس اقدام کنید.

فروشگاه چیتاپلاس امکان خرید قلم‌ با کیفیت و قیمت بسیار مناسب را برای شما فراهم کرده است و در کمترین زمان ممکن سفارش شما را در اختیارتان می‌گذارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.