چیتا پلاس | سامانه خرید و ارسال سفارشی کالا

Galaxy S21 Ultra دارای بهترین دوربینی است که تاکنون سامسونگ ساخته است. آیفون 13 پرو، اکنون بزرگترین رقیب سامسونگ اس 21 اولترا، برای کسب عنوان بهترین دوربین تلفن هوشمند است و اکنون دوربین سامسونگ اس 21 اولترا جایگزین مناسبی برای گوشی آیفون ۱۳ پرو شده است، بنابراین مقایسه دوربین سامسونگ S21 با آیفون 13 و قراردادن این دو دوربین در برابر یک‌دیگر ضروری است.

زحمات سامسونگ در گوشی Galaxy S21 Ultra نتیجه داد؛ اما آیا اکنون باید با جدیدترین آیفون اپل هم‌رده باشد؟ در مقایسه اپل با سامسونگ، مشخص شد که دوربین گوشی آیفون ۱۳ پرو بسیار شناخته شده است و بااین‌حال، اس 21 اولترا دارای ویژگی‌های بسیار عالی است و از آیفون ۱۳ پرومکس در چندین زمینه جلوتر است.

دوربین‌ ها و تست S21 ultra

همه عکس‌های گرفته شده برای مقایسه اس 21 اولترا با آیفون 13، در طول یک روز و با استفاده از حالت عکس استاندارد در هر دو گوشی و بدون هیچ گونه ویرایش پس از آن گرفته شده است. دقت کنید که اندازه عکس‌ها تغییر کرده است تا برای صفحات آنلاین مناسب باشد. قبل از تغییر اندازه، عکس‌ها با مانیتور کالیبراسیون رنگ مقایسه می‌شدند.

آیفون ۱۳ پرو دارای سه دوربین ۱۲ مگاپیکسلی است. زاویه دید ۱۲۰ درجه وسیع و زوم اپتیکال تله فوتو 3x دارد. Galaxy S21 Ultra دارای دوربین اصلی ۱۰۸ مگاپیکسل، زاویه دید ۱۲ مگاپیکسل، تله فوتوی ۱۰ مگاپیکسل با سه برابر زوم اپتیکال و دوربین ۱۰ مگاپیکسلی پریسکوپ با قابلیت زوم اپیتکال ۱۰ برابری است. تاکنون برای مقایسه اپل با سامسونگ امکانات ویدیو را بررسی نکرده‌ایم.

مقایسه دوربین اس 21 اولترا با آیفون 13
مقایسه دوربین اس 21 با آیفون 13

در ادامه می‌خواهیم عکس‌هایی را مقایسه کنیم که با استفاده از دوربین های آیفون ۱۳ پرو و اس 21 اولترا گرفته شده‌اند. عکس‌هایی که در ادامه مشاهده می‌کنید دو گروه هستند. عکس‌های سمت چپ با استفاده از گوشی آیفون ۱۳ پرو آماده شده‌اند و عکس‌های سمت راست با استفاده از گوشی s21 ultra گرفته شده‌اند. این عکس‌ها مقایسه اپل با سامسونگ را به خوبی برای شما امکان پذیر می‌کند. 

صندلی زیر آفتاب

ما با یک عکس استاندارد شروع کردیم. یک صحنه روستایی با آسمان آبی و سرسبزی فراوان. این همان نوع عکسی است که انتظار دارید بدون توجه به دوربین به خوبی ظاهر شود و هر دو عکس گرفته شده عالی هستند. گوشی آیفون ۱۳ پرو در مقایسه با گوشی S21 Ultra دارای رنگ آبی روشن‌تر، سبز روشن‌تر و سایه‌های بسیار بیشتری است. همانطور که در عکس‌های دیگر مشاهده خواهید کرد، آیفون ۱۳ پرو اگر چه چندان موفق نیست؛ اما در این‌جا به‌خوبی کار می‌کند.

در عکسی که در زیر مشاهده می‌کنید، گل‌های سفید عکس سمت چپ درخشان‌تر از عکس گوشی اس 21 اولترا هستند. صندلی به دلیل سایه کمتر، بیشتر یک نقطه کانونی است و آسمان بیشتر جوی است. با این حال، عکس گوشی سامسونگ S21 Ultra فقط تفاسیر متفاوت دو عکس را نشان می‌دهد؛ نه این که دو عکس از نظر فنی بهتر یا بدتر باشند.

برنده: برابر

عکس صندلی زیر آفتاب و مقایسه دوربین اس 21 و آیفون 13
عکس صندلی زیر آفتاب و مقایسه دوربین اس 21 و آیفون 13

نان و پنیر در مقایسه دوربین s21 ultra  و 13 پرو

چندين عكس در اينجا گرفته شد و در همه آن‌ها به نظر مي‌رسيد كه Galaxy S21 Ultra نمی‌داند کجا باید تمرکز کند. گوشی آیفون ۱۳ پرو، نان را در تصویر با جزییات واضح ثبت کرد. در حالی که دوربین S21 Ultra بیشتر تمرکز بر چاقو و پنیر دارد.

در عکس آیفون ۱۳، وضوح تصاویر با جزئیات بیشتر و عمق رنگی به خوبی وجود دارد. درحالیکه در عکس S21 Ultra عکس ها به صورت دانه‌ای در صفحه نشان داده می‌شود ولی با این حال همه چیز به خوبی قابل مشاهده است. رنگ‌های گرم دوربین آیفون ۱۳ پرو برای این عکس کاملا مناسب است و ظاهری طبیعی و اشتهابرانگیز به نان می‌دهد؛ درحالیکه تصویر بسیار متمرکز و دقیق اس 21 اولترا این گونه نیست. عکس‌های بسیار زیبا و ظریفی در آیفون ۱۳ وجود دارند که زیبایی آن را چند برابر می‌کند.

برنده: آیفون ۱۳ پرو

مقایسه عکس نان و پنیر

بیشتر بخوانید

مشخصات گوگل پیکسل 6

ماشین در آفتاب

هنگام گرفتن این عکس که در ادامه می‌بینید، خورشید در پشت سر بود. در این عکس، نوردهی‌های مختلف مورد علاقه هر دوربین و تمایل آیفون ۱۳ پرو برای پنهان کردن جزییات در سایه نشان داده می‌شود.

عکس گوشی آیفون ۱۳ پرو مانند عکس چند سال پیش گوشی سامسونگ است که آسمان اشباع شده و سایه‌های عمیق در قوس چرخ‌ها، همه جزییات را به خوبی پنهان کرده است. دوربین گوشی S21 Ultra به‌خوبی و به‌طور موثر صحنه را متعادل می‌کند. جزییات بر روی ماشین شما و شیشه را نمایش می‌دهد، حتی به‌خوبی می‌تواند جزییات زیادی را از داخل ماشین نمایش دهد. عکس گوشی سامسونگ دارای آسمان آبی روشن‌تری است. گوشی اس 21 اولترا جزییات بیشتری از عکس را به نمایش می‌گذارد و آن را به عکسی تبدیل می‌کند که بیشتر مردم از آن لذت می‌برند و بدون نیاز به ویرایش زیاد به اشتراک می‌گذارند.

برنده: Samsung Galaxy S21 Ultra

عکس ماشین زیر نور آفتاب

درخت و آسمان در زاویه دید گسترده

در عکس مربوط به درخت و آسمان که در ادامه می‌بینید، هر دو دوربین موبایل افزایش لبه در اطراف شاخه‌های درخت را به خوبی نمایش می‌دهند. به دلیل نحوه برخورد با آسمان آبی و ابرهای سفید، عکس دوربین S21 Ultra چندان شفافیتی ندارد.

مناطق تیره‌تر در عکس آیفون ۱۳ پرو در مقایسه با عکس پرانرژی و جذاب موبایل اس 21 اولترا ظاهری مصنوعی به آن می‌دهد. اعوجاج لبه در عکس آیفون ۱۳ پرو به‌خوبی قابل مشاهده است. به ویژه در سایه‌های روی زمین در زیر درخت در تصویر سمت راست به خوبی دیده می‌شود. آسمان آبی در عکس آیفون ۱۳ پرو بسیار زیبا است اما در عکس S21 Ultra تعادل بسیار بیشتری خواهید دید.

برنده: Samsung Galaxy S21 Ultra

مقایسه دوربین سامسونگ S21 اولترا با آیفون 13
مقایسه دوربین سامسونگ S21 اولترا با آیفون 13

بیشتر بخوانید

بررسی گوشی شیائومی 11 تی پرو

سقف چوبی با بزرگنمایی 3x

مانند عکس نان که در قبل اشاره کردیم، S21 Ultra در عکسی که در ادامه از قطعه از چوب خواهید دید، بیشتر بر روی قطعه چوب نزدیک به آن تمرکز کرده و بقیه ساختار را به‌طور عجیبی تار نشان داده است. با کمی بزرگ‌نمایی متوجه می‌شوید که در این تصویر مقداری هاله آشکار در اطراف چوب در پس زمینه و لبه سقف سنگی در مقابل آسمان آبی وجود دارد.

دوربین آیفون ۱۳ پرو از همه این موارد جلوگیری کرده است. اگرچه این دوربین بر روی چوب نزدیک به دوربین تمرکز می‌کند، اما اصلا سخت نیست. رنگ‌ها در عکس این دوربین بسیار متعادل هستند. آسمان آبی اشباع شده در این جا نیز به خوبی دیده می‌شود. عکس آیفون ۱۳ پرو از نظر بصری به دلیل فوکوس زیاد جذاب‌تر است. همچنین یکی از ویژگی‌های اضافی بسیار عالی Galaxy S21 Ultra بزرگ نمایی نوری ۱۰ برابر است؛ که آیفون ۱۳ پرو نمی‌تواند با آن رقابت کند. که در این جا این موضوع آزمایش و بررسی نشده است.

برنده: آیفون ۱۳ پرو

پروانه در اندازه بزرگ

آیفون ۱۳ پرو و Galaxy S21 Ultra دارای حالت عکس ماکرو خودکار هستند و از دوربین زاویه باز استفاده می‌کنند. اگر به چیزی نزدیک شوید، خود دوربین فعال می‌شود. یک پروانه نزدیک دو گوشی ماند تا بتوان با هر دو گوشی چند عکس گرفت. به‌طوری‌که همه با حالت ماکرو فعال باشد.

سطح جزئیات در هر دو عکس حتی پس از بزرگ‌نمایی بر روی تصویر چشمگیر و بسیار زیاد است. مهم‌ترین تفاوت آن، رنگ پروانه است. آیفون ۱۳ پرو رنگ‌ها را با دقت بسیار بیشتری ثبت کرد، به‌طوری‌که رنگ نارنجی در عکس اس 21 اولترا بسیار روشن بود. هر دو عکس برای تلفن‌های هوشمند دارای جذابیت بسیار زیادی هستند. آیفون از قابلیت افزایش سایه برای تصاویر استفاده کرده است و سبزی بسیار بیشتری در عکس دیده می‌شود.

برنده: آیفون ۱۳ پرو

بیشتر بخوانید

بررسی 10 گوشی گیمینگ جدید

برگ در حالت پرتره

عکس برگ که در ادامه می‌بینید، با استفاده از حالت پرتره گرفته شده است. آیفون ۱۳ پرو بافت و شفافیت عکس را بسیار موثرتر از S21 Ultra ثبت کرده است. هر دو دوربین کار موثری را انجام داده‌اند و دندان‌ها را از پس‌زمینه جدا کرده‌اند و درجه‌ای از پیش‌زمینه را در فوکوس نگه داشته‌اند.

در عکس برگ، تشخیص لبه کمتر بسیار موثر است. اگرچه رنگ و بافت عکس هر دو، موثر است. این نشان می‌دهد که هر دو گوشی با تشخیص اشکال پیچیده با استفاده از حالت عمودی دارای مشکلاتی هستند. هیچ یک از این عکس‌ها را نمی‌توان گفت که بهتر از دیگری است؛ اما آیفون ‍۱۳ پرو تا حدودی بهتر از S21 Ultra است. هر دو تا حدودی نزدیک هم هستند.

برنده: آیفون ۱۳ پرو

حالت شب در گوشی s21 ultra و آیفون 13 پرو

این عکس در اواخر شب از اتاق با نور کم گرفته شده است. هر دو گوشی حالت شب را فعال کردند و حدود دو ثانیه زمان برد تا عکس گرفته شود. نتایج عکس‌ها تفاوت زیادی با یکدیگر داشتند.

در تصویر گوشی سامسونگ از تراز سفیدی تا جزئیات روی فرش، شارپنس، چهره باجزئیات پشت درب زیبا به شکل گربه، به‌خوبی نشان داده شده‌اند. همچنین سوژه تصویر بسیار عالی و به‌طور موثر ثبت شد. عکس آیفون ۱۳ پرو به این اندازه دارای وضوح نیست و سایه‌های زیبایی در پس زمینه آن وجود دارد، اما این عکس به گونه‌ای نیست که بتوان به اشتراک گذاشت.

برنده: Samsung Galaxy S21 Ultra

بیشتر بخوانید

لپتاپ گیمینگ ردمی 2021

همانطور که دیدیم، آیفون ۱۳ پرو در چهار بخش برنده شد و S21 Ultra در سه بخش برتری پیدا کرد. در یک بخش نیز با یکدیگر تساوی پیدا کردند. بنابراین برتری کلی برای آیفون ۱۳ پرو خواهد بود. از برتری‌های دوربین S21 Ultra فوکوس بسیار مناسب بر روی اجسام و وجود نور و روشنایی بسیار مناسب نسبت به آیفون ۱۳ پرو است. همچنین مقایسه سامسونگ S21 با آیفون 13 نشان داد که گوشی سامسونگ برای گرفتن عکس‌های ماکرو و عکس با حالت پرتره بسیار مناسب خواهد بود.

اگر بین خرید گوشی آیفون ۱۳ پرو و اس 21 اولترا به نتیجه مناسبی نرسیده‌اید، بدانید که بدون توجه به آن که کدام گوشی را خریداری می‌کنید، یک دوربین خفن و بسیار عالی به دست خواهید آورد. پیش از تصمیم‌گیری، برخی ویژگی‌های اضافی گوشی سامسونگ را در نظر بگیرید. زوم اپتیکال ۱۰ برابری S21 Ultra یک بعد بسیار مناسب دیگر به دوربین اضافه می‌کند. برای برخی افراد حالت غیر معمول Single Take گوشی سامسونگ بهتر و مفیدتر از حالت فیلم سینمایی آیفون ۱۳ پرو خواهد بود.

در اینجا نمی‌توان کیفیت و کارآیی بسیار زیاد دوربین آیفون ۱۳ پرو را از یاد برد. در اینجا خواستیم نشان دهیم که چگونه دوربین هنوز نیاز به کار دارد. اخیرا در مقایسه آیفون ۱۳ پرو با آیفون ۱۲ پرو، آیفون ۱۲ در رتبه بالاتری قرار گرفت. به این معنی که آیفون ۱۳ در هر دو تست جلوتر نیست. ظرفیت بالایی برای دوربین‌های این گوشی وجود دارد؛ اما باید برای بهینه سازی عملکرد نرم‌افزار کارهای زیادی انجام داد. هر دو گوشی آیفون ۱۳ و Galaxy S21 Ultra دارای دوربین‌های بسیار مناسبی برای عکس‌برداری و فیلم‌برداری هستند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.