چیتا پلاس | سامانه خرید و ارسال سفارشی کالا

مشخصات یک قلم نوری خوب

قلم نوری یکی از ابزارهای طراحی و نوشتن است؛ که امروزه از آن برای تدریس و طراحی استفاده می‌شود. با استفاده از قلم نوری می‌توان نوشتن و طراحی را با بهترین کیفیت و به زیباترین شکل انجام داد. به همین دلیل افراد بسیار زیادی به دنبال خرید قلم نوری هستند. در اینجا مشخصات قلم نوری خوب را بررسی می‌کنیم.

قلم نوری، ورودی کامپیوتر حساب می‌شود و با استفاده از کابل‌های USB و بلوتوث به سیستم‌عامل‌های ویندوز و مک متصل می‌شوند. در نرم‌افزارهای مختلف طراحی و نوشتاری و در زمینه‌های مختلف دیجیتال استفاده می‌شوند. مهم‌ترین نکته‌ای که باید در خرید قلم نوری رعایت کرد، توجه به مشخصات قلم نوری خوب است تا بتوان قلم نوری بسیار مناسب برای طراحی و نوشتن تهیه کرد.

برای بسیاری از علاقه‌مندان به طراحی با استفاده از قلم نوری این سوال وجود دارد که ویژگی‌های قلم نوری خوب چیست؟ در ادامه برخی مزایا و معایب قلم نوری را بیان می‌کنیم تا با این قلم‌ها بیشتر آشنا شوید.

۱- وضوح تصویر یا LPI

یکی از مشخصات یک قلم نوری خوب که هنگام خرید باید به آن توجه کنید، وضوح تصویر یا LPI است. با تعدادی حروف اختصاری، اعداد و ارقام این وضوح تصویر نشان داده شده است. مقدار LPI در قلم نوری به شما می‌گوید که چه تعداد خط یا ردیف و نقطه در یک اینچ از صفحه نمایش یا تبلت شما وجود دارد. 

این وضوح تصویر کیفیت مانیتورینگ یا صفحه نمایشگر تبلت شما را نشان می‌دهد. این عدد هرچه بالاتر باشد کیفیت صفحه نمایشگر هم بالاتر می‌رود. هرچه تعداد خط‌ها در قلم نوری بیشتر شود، کیفیت و تراکم نقاط و وضوح تصویر بیشتر خواهد شد.

قلم نوری دیجتالی خوب
ویژگی قلم نوری

۲- سرعت انتقال اطلاعات در قلم نوری یا RPS

از دیگر مشخصات قلم نوری خوب، داشتن سرعت انتقال اطلاعات بالا است. هنگام خرید قلم نوری خواهید دید که یکی از شاخصه‌های قلم نوری مناسب، حداکثر سرعت انتقال اطلاعات یا RPS می‌باشد که اهمیت بسیار زیادی در کیفیت قلم‌ نوری دارد.

زمانی که شما قلم دیجیتال را بر روی سطح تبلت می‌کشید یا آن را فشار می‌دهید، اطلاعات بسیار زیادی باید به سیستم منتقل شود. در این زمان سرعت انتقال لحظه‌ای اطلاعات قلم نوری بسیار اهمیت پیدا می‌کند.

در همان لحظه که شما خطی را بر روی تبلت یا لپ‌تاپ می‌کشید؛ باید دقت داشته باشید که با کمترین تاخیر بر روی مانیتور شما نشان داده شود. اگر تاخیر در کمترین زمان باشد، شما می‌توانید به سرعت خطوط بعدی را نیز با استفاده از قلم نوری رسم کنید.

مشخصات قلم نوری خوب
مشخصات قلم نوری خوب

بنابراین ویژگی قلم نوری خوب، داشتن سرعت انتقال اطلاعات بالا است. تاخیر در وارد کردن اطلاعات و وارد شدن خروجی در طراحی و نوشتن، باعث ایجاد حس نارضایتی در شما و کاهش عملکرد و کیفیت کار شما خواهد شد

بهترین سرعت انتقال اطلاعات در قلم‌ نوری، RPS +200 است و قلم‌های نوری پیشرفته و مدرن دارای این سرعت هستند. داشتن این سرعت بدین معنی است که در هر ثانیه بیش از ۲۰۰ بار این اطلاعات از قلم نوری به سیستم شما انتقال پیدا می‌کند.

بیشتر بخوانید

قلم سه بعدی چیست؟

۳- حساسیت به فشار یا level

یکی از مشخصات قلم نوری خوب، داشتن حساسیت به فشار مناسب می‌باشد. حساسیت قلم دیجیتال را نسبت به فشار آن تعیین می‌کنند؛ که اهمیت زیادی دارد. هرچه میزان level در قلم نوری بیشتر باشد، دستگاه حساسیت بیشتری خواهد داشت. شما می‌توانید از این level بالا در کارهای با کیفیت‌تر و حساس‌تر استفاده کنید و رسم و نوشتن با استفاده از قلم نوری با دقت و کیفیت بسیار بیشتری انجام خواهد شد.

شما با توجه به نیاز خود می‌توانید انواع قلم نوری را با level  و حساسیت به فشار مختلف تهیه و در طراحی و آموزش استفاده کنید. این بستگی به کار و نیاز شما دارد و ممکن است نیاز چندانی به قلم نوری با حساسیت به فشار بسیار بالا هم نداشته باشید. 

اگر شما انتظار بالاترین سطح و رندر کیفیت قلم نوری را داشته باشید، باید به حساسیت به فشار بالای قلم نوری دقت زیادی داشته باشید. هرچه قلم نوری شما دارای level بالاتر و حساسیت به فشار بیشتری باشد، خطوط را بسیار بهتر ترسیم می‌کند، وضوح کار و خروجی نهایی شما بسیار بهتر خواهد بود.

میزان استاندارد حساسیت فشار قلم نوری در حال حاضر 8192 می‌باشد؛ که نشان از قابل قبول بودن لول قلم نوری است. از مهم‌ترین ویژگی‌های قلم نوری خوب میزان حساسیت فشار قلم دیجیتال است که هنگام خرید باید بسیار به آن دقت کنید.

مزایای قلم نوری چیست؟
مزایای قلم نوری چیست؟

۴- سایز صفحه یا محدوده فعالیت

تبلت‌های گرافیکی مخصوص قلم نوری یا صفحه‌های قلم نوری دارای محدوده کار مشخصی می‌باشند؛  که با چهار گوشه مانیتور کالیبره و تعیین می‌شوند. با قلم نوری فقط در محدوده سایز صفحه می‌توان کار کرد. بنابراین سایز صفحه بزرگ و محدوده مناسب فعالیت قلم نوری یکی از مهم‌ترین مشخصات قلم نوری خوب می‌باشد که حتما هنگام خرید قلم نوری باید به آن دقت داشته باشید.

۵- قابلیت لمس یا مولتی تاچ قلم نوری

یکی از ویژگی‌های قلم نوری خوب که در مدل‌های حرفه‌ای قلم نوری وکام بیشتر دیده می‌شود، قابلیت مولتی تاچ صفحه تبلت گرافیکی می‌باشد. با استفاده از این قابلیت کاربر می‌تواند همزمان با استفاده از قلم با انگشتان دست کارهایی مانند zoom, Rotate, Pinch, Drag را انجام دهد و به عبارتی دست کاربر برای انجام کارهای مختلف با استفاده از قلم نوری بسیار باز است.

به‌طور کلی می‌توان گفت که شرکت سازنده، نوع فعالیت قلم نوری، سایز و محدوده فعالیت قلم نوری از نکات مهمی است که هنگام خرید قلم نوری باید به آن توجه بیشتری کرد.

معایب قلم نوری چیست؟
معایب قلم نوری چیست؟

مزایای قلم نوری

در اینجا می‌خواهیم برخی مزایا و معایب قلم نوری را بیان کنیم تا با ابزار و ویژگی‌های آن ببیشتر آشنا شوید. یکی از مزایای قلم نوری، ابزار انتخاب دقیق می‌باشد که شما را قادر می‌سازد با دقت مشخص و زیاد با صفحه ارتباط برقرار کنید. شما مستقیما مکان نشانگر و همه کلیک‌ها را از طریق قلم‌ کنترل می‌کنید و این دقت قلم را در نقش‌هایی که به انتخاب سریع و دقیق نیاز است، بسیار بیشتر می‌کند.

از دیگر مزایای قلم نوری، مناسب‌تر بودن برای کارهای هنری و طراحی است. به‌خوبی می‌دانید که ترسیم خطوط صاف و طبیعی با ماوس می‌تواند بسیار سخت باشد و عمل رسم خطوط ناکارآمدتر شود. با استفاده از قلم نوری می‌توانید با دقت بسیار بیشتری رسم خطوط و اشکال را انجام دهید.

یکی از دیگر مزایای قلم نوری ایجاد فضای بهینه خالی برای قرار دادن وسایل کامپیوتر بر روی میز است. این می‌تواند در شرایطی که فضای کار محدود بر روی میز وجود دارد، بسیار کارآمد و مناسب باشد. دیگر نیازی به استفاده از ماوس و پد ماوس بر روی میز کامپیوتر نیست؛ زیرا قلم احتیاجی به پد ماوس ندارد و تنها مانیتور، کیس و صفحه کلید نیاز به فضای خالی دارند و شما دیگر نگرانی از بابت خالی بودن فضای کار برای موس نخواهید داشت. همچنین می‌توانید از مانیتور‌های مجهز به گیره برای نگه‌داشتن قلم نوری استفاده کنید و از بابت فضای خالی نگرانی بسیار کمتری خواهید داشت.

معایب قلم نوری

در ادامه آشنایی با مزایا و معایب قلم نوری، پس از شناخت مزایای قلم نوری باید معایب قلم نوری و مشکلات استفاده از آن را نیز بشناسید. یکی از معایب قلم نوری نیاز به داشتن موقعیت نامناسب است؛ به‌طوری که قلم‌های نوری برای استفاده موثر به موقیت تا حدودی نامناسب و آزار دهنده نیاز دارند.

در بیشتر موارد باید کمی خم شوید تا بتوانید دقت خود را زیاد کنید. بسته به اندازه و جهت مانیتور، استفاده طولانی مدت از قلم نوری باعث خستگی مچ دست خواهد شد و آسیب زیادی به بدن شما خواهد رساند.

یکی از دیگر معایب قلم نوری، نیاز به داشتن مانیتورهای تخصصی برای کار با قلم نوری است. در بیشتر این سیستم‌ها‌ی قلم نوری، این مانیتورها با استفاده از فناوری قدیمی‌تر اشعه کاتدی ساخته می‌شوند‌، که آن‌ها را بسیار سنگین و کار با آن را سخت‌تر می‌کند.

برای کار با قلم نوری به مانیتورهای CRT نیاز است‌، زیرا قلم نوری باید پرتوهای الکترونی مورد استفاده در مانیتور را تشخیص دهد تا موقعیت عناصر روی صفحه تعیین شود؛ به همین دلیل به دست آوردن این سیستم می‌تواند دشوار باشد و مشکلاتی را ایجاد کند.

یکی از معایب دیگر قلم نوری، نامناسب و ناکارآمد بودن آن برای استفاده عمومی است. سیستم‌های قلم نوری بیشتر برای کارهای تخصصی به‌خوبی کار می‌کنند. درحالی‌که رایانه‌های عمومی رومیزی بیشتر به وسیله رابط‌های دیگر ارائه می‌شوند و کار می‌کنند.

قلم نوری چه کاربردی دارد؟
مشخصات قلم نوری

معمولا موس، صفحه کلید استاندارد و رابط صفحه لمسی، بهتر و آسان‌تر  از قلم‌های نوری دستکاری می‌شوند و فشار فیزیکی کمتری نسبت به قلم نوری هنگام کار با آن‌ها ایجاد می‌شود.

قلم‌های نوری با داشتن رابطه تخصصی و مبهمی که در کار دارند، می‌توانند مشکلاتی را به هنگام استفاده از قلم نوری ایجاد کنند. آنها می‌توانند هزینه‌های بیشتری نسبت به آنچه که واقعا ارزش دارد، به‌ویژه هنگام استقرار در  مقیاس بزرگ و سازمانی داشته باشند.

خرید قلم نوری

حال که با مشخصات قلم نوری خوب آشنا شدید و می‌دانید که ویژگی‌های قلم نوری خوب چیست و برای خرید قلم نوری خوب  بیشتر باید به دنبال چه ویژگی‌هایی باشید و مزایا و معایب قلم نوری را هم می‌ٔانید، پیشنهاد می‌شود که برای خرید قلم نوری از خارج کشور از فروشگاه چیتاپلاس اقدام کنید.

فروشگاه چیتاپلاس امکان خرید قلم نوری خوب را به راحتی برای شما، با امکانات، کیفیت و قیمت بسیار مناسب فراهم کرده است. برای خرید قلم نوری خوب بر روی لینک زیر کلیک کنید تا وارد صفحه محصولات شوید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.