چیتا پلاس | سامانه خرید و ارسال سفارشی کالا

مقایسه لجر نانو ایکس و لجر نانو اس

کیف پول سخت افزاری چیست؟

امروزه یکی از بیشترین معاملاتی که انجام می‌شود از طریق ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین است و استفاده از ارزهای دیجیتال طرقداران بسیار زیادی دارد. بسیاری از مردم سکه های خود را در نرم افزار و کیف‌های دسکتاپ و فضای کامپیوتری ذخیره می‌کنند در حالی که برخی می‌خواهند از کیف های امن‌تر استفاده کنند تا سرمایه ارزهای دیجیتال آن ها هر چه بهتر حفظ شود. 

کیف پول سخت افزاری دستگاهی است که به طور ویژه برای ذخیره‌شازی امن دارایی‌ها و ارزهای دیجیتال طراحی شده است. این دستگاه کلیدهای خصوصی ارزهای دیجیتال را به شکل آفلاین در خود ذخیره می‌کند و دارای امنیت بیشتری نسبت به کیف پول‌های دسکتاپ و موبایلی هست. از جمله کیف پول‌های سخت‌افزاری مهم می‌توان به لجر نانو‌اس و لجر نانو ایکس اشاره کرد که بسیار مورد استفاده علاقه‌مندان به ارز دیجیتال قرار می‌گیرند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد کیف پول سخت افزاری میتوانید مقاله نحوه کار کرد و انواع کیف پول ارز دیجیتالرا مطالعه کنید.

کیف پول‌های سخت افزاری دارای امنیت بسیار زیادی هستند که امکان حمله از سمت هکر‌ها را بسیار زیاد کاهش می‌دهند و کسی نمی تواند بدون اجازه شما که صاحب دارایی‌ها هستید، به دارایی دست پیدا کند و دارایی ارز دیجیتال شما با امنیت بسیار زیاد حفظ می‌شود. 

کیف پول سخت افزاری دارای کلیدهای خصوصی است که از دستگاه خارج نمی‌شود و کسی به آن‌ها دسترسی پیدا نمی‌کند. این کلیدها به شکلی بسیار امن و  با استفاده از تکنیک‌های بسیار مناسب رمز نگاری در حافظه کیف پول نگه‌داری می‌شوند.

بنابراین استفاده از کیف پول سخت‌افزاری بسیار توصیه می‌شود که در ادامه مشخصات دو نمونه مهم کیف پول ledger  بیان می‌شود. این دو کیف پول، کیف پول سخت افزاری لجر نانو‌ ایکس و کیف پول سخت‌افزاری لجر نانو‌ اس هستند.

تفاوت لجرنانو‌ اس و لجر‌نانو‌ ایکس

دو نمونه از کیف پول‌های سخت‌افزاری بسیار مهم که امروزه برای نگه‌داری ارزهای دیجیتال بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند، کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس و کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس هستند که  دارای فواید بسیار زیادی در حفاظت از دارایی‌های دیجیتال شما می‌باشند.leger nano x و leger nano s دارای شباهت ها و تفاوت هایی هستند که با شناخت این مشخصات می‌توان به بهترین شکل از این دو کیف پول سخت‌افزاری استفاده کرد. 

مشخصات لجرنانو اس

لجر نانو اس از مهم‌ترین و بهترین کیف پول های سخت‌افزاری می‌باشد. ledger nano s در واقع یک میکرو کامپیوتر مجهز به سیستم عاملی خاص و منحصر‌به‌فرد است. شما با استفاده از کابل USB می‌توانید داده را به سیستم کامپیوتر یا لپ‌تاپ منتقل کنید. کلید‌های خصوصی لجرنانو‌ اس در یک محیط حافظه به دور از دست‌کاری محافظت می‌شوند و دسترسی به آن‌ها تنها از طریق درخواست سیستم عامل لجر ممکن است.

 این کلید ها به وسیله یک عنصر ایمن سازی محافظت می‌شوند که دسترسی به آن تراشه با استفاده از یک پین کد قفل شده است. این ویژگی‌ بسیار مناسب کیف پول سخت افزاری لجر نانواس باعث امنیت بسیار بالای این کیف پول می‌شود و در صورت اتصال ledger nano s به کامپیوتر آلوده به ویروس هم رمز ارزهایتان در معرض خطر قرار ندارند که این نشان دهنده امنیت لجر نانواس و ایکس است.

از دیگر مشخصات لجرنانو اس این است که اعمال بر روی ارزهای دیجیتال فقط از طریق دو کلید فیزیکی کناری صورت می‌گیرد و نتایج بر روی صفحه نمایش نشان داده می‌شود. این اجبار برای کار با دکمه‌های فیزیکی، احتمال هک‌شدن لجر نانو‌اس را بسیار کاهش می‌دهد و برای ارسال رمز ارز، باید تراکنش را بعد از چک کردن مبلغ و آدرس دریافت کننده، با استفاده از هر دو کلید امضا کنید.

کیف پول leger nano s باتری داخلی ندارد و به کمک نرم‌افزار کیف پول لجر نانو اس انرژی لازم را بعد از اتصال به کامپیوتر یا گوشی هوشمند با استفاده از کابل دریافت می‌کند. همه این کارها با استفاده از نرم‌افزار کیف پول لجر نانو اس قابل انجام است.

مشخصات لجر نانو ایکس

leger nano x از دیگر انواع کیف پول سخت افزاری است که  بر پایه همان اصول ایمنی تراشه‌ای لجرنانو‌ اس استفاده شده است. کیف پول سخت‌افزاری لجر نانو ایکس دارای تفاوت‌هایی با کیف پول سخت‌افزاری لجر نانو اس است که از جمله تفاوت لجر نانو اس و ایکس می‌توان به طراحی لجر نانو ایکس برای دسترسی آسان‌تر به گوشی‌های هوشمند امروزی اشاره کرد. 

لجر نانو اس را فقط می‌توان با استفاده از کابل OTG به گوشی‌های هوشمند متصل کرد اما لجر نانوایکس از طریق بلوتوث قابلیت اتصال به دستگاه‌های اندروید و ios را دارد که از این رو باید نرم‌افزارهای مخصوصی بر روی کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس نصب کرد.

leger nano x دارای قابلیت بکاپ گیری و استفاده از پین‌کد است. این کیف پول مانند ledger nano s در صورت گم شدن، قابلیت بازگردانی کدهای ارز دیجیتال و رمزهای دیجیتال را دارند. از دیگر مخشصات لجر نانو ایکس کوچک و قابل حمل بودن آن است و می‌توانید آن را به کامپیوتر متصل و داده‌ها را منتقل کنید.

 اگر شما بخواهید تراکنشی با استفاده از با استفاده کیف پول سخت‌افزاری لجر نانو ایکس انجام بدهید، برای تایید تراکنش باید هر دو دکمه دستگاه را فشار بدهید تا خطر سرقت ارزهای دیجیتال شما وجود نداشته باشد و ارز دیجیتال شما باقی بماند. شما همچنین می‌توانید جزییات تراکنش‌ها را با استفاده از لجر نانو ایکس ببینید و هر از گاهی کیف پول را برای دسترسی به رمز ارزهای جدیدتر بروزرسانی کنید.

تفاوت لجر نانو اس و ایکس

با وجود شباهت‌های زیادی که دو کیف پول سخت افزاری leger nano s و leger nano x دارند، این دو کیف پول دارای تفاوت هایی نیز با یکدیگر می‌باشند. امنیت لجر نانو ایکس و اس کاملا مشابه یکدیگر است و هر دو کیف پول دیجیتال از دارایی‌های دیجیتال شما به خوبی پشتیبانی می‌کنند.اما قیمت لجر نانو ایکس نسبت به قیمت لجر نانو اس بالاتر می‌باشد و گران‌تر است.

 برای خرید leger nano x باید ۱۵۰ دلار و برای خرید leger nano s باید ۹۰ دلار پرداخت کنید. به طوری که این تفاوت قیمت دو کیف پول سخت‌افزاری لجر به دلیل برخی ویژگی‌های اضافی در leger nano x است و قابلیت استفاده با موبایل در leger nano x بیشتر است و با استفاده از این کیف پول بیشتر می‌توان از موبایل استفاده کرد در حالی که این قابلیت های اضافی در leger nano s کم‌تر وجود دارد و اگر شما بخواهید فقط امنیت دارایی‌های دیجیتال خود را حفظ کنید و نیاز به استفاده مستمر و پی در پی از موبایل نداشته باشید، استفاده از leger nano s بسیار به صرفه‌تر و مناسب‌تر خواهد بود.

دیگر تفاوت لجر نانو اس و ایکس در این است که لجر نانو اس در ترکیب با یک کامپیوتر دسکتاپ یا لپ‌تاپ به خوبی به نیازها پاسخ می‌دهد و بسیاری از تراکنش‌ها را می‌توان از این روش انجام داد در حالی که کیف پول سخت‌افزاری لجر نانو ایکس نیاز به ایجاد سریع تراکنش در هر زمان دارد و بیشتر با گوشی هوشمند کار می‌کند و لجر نانو اس مناسب این کار نیست.

دیگر تفاوت لجر نانواس و ایکس مربوط به فضای ذخیره سازی و وزن است.leger nano x دارای اندازه بزرگ تر و فضای ذخیره سازی بیشتری نسبت به leger nano s است که این به دلیل وجود باتری ۱۰۰ میلی آمپری در لجر نانوایکس است که در لجر نانواس وجود ندارد.  شما با استفاده از لجر نانوایکس می‌توانید رمز ارزهای بیشتری را ذخیره کنید که این به دلیل وزن بیشتر و فضای ذخیره سازی بزرگ تر این کیف پول سخت افزاری هست.

لجر نانو ایکس دارای صفحه نمایش بزرگ‌تری است و اطلاعات بیشتری را به صورت هم زمان نمایش می‌دهد و به کامپیوتر به صورت بلوتوث و همچنین با استفاده از سیم متصل می‌شود.لجر نانوایکس دارای وزن و ظرفیت و اندازه بزرگ‌تری است و به همین دلیل سخت‌تر می‌توان آن را حمل کرد و حمل لجر نانو اس از نظر وزن و اندازه در مکان‌های مختلف آسان‌تر است.

 

یکی از مزیت‌های دیگر لجر نانو ایکس در این است که شما می‌توانید آن را بدون استفاده از کابل و سیم هم استفاده کنید و با استفاده از بلوتوث به موبایل و کامپیوتر شما به راحتی متصل می‌شود که البته برای این کار باید باطری دستگاه شارژ داشته باشد تا بتوانید با استفاده از بلوتوث اتصال را برقرار کنید. در حالی که در لجر نانو اس تنها امکان اتصال با سیم وجود دارد.

 عمر باتری لجر نانوایکس در صورت استفاده مکرر ۸ ساعت است و اگر استفاده نشود تا ۳ ماه شارژ دارد در حای که باتری لجر نانو اس باتری ندارد و فقط از طریق اتصال با سیم کار می‌کند.هم‌چنین لجر نانواس از پورت type B برای اتصال استفاده می‌کند اما لجر نانو ایکس از پورت type c استفاده می‌کند و در شیوه اتصال با هم تفاوت دارند.

اگر از کسانی هستید که از ارزهای دیجتال زیاد و متنوع استفاده نمی‌کنید و نیاز به امکانات بسیار زیاد برای خرید و فروش ارز دیجیتال ندارید، خرید و استفاده از لجر نانو اس برای شما می‌تواند بسیار به صرفه و مناسب باشد، زیرا دارای قیمت کم‌تری از لجر نانو ایکس است و از نظر ویژگی و قابلیت های کاربردی تقریبا شبیه لجر نانو ایکس است. اما اگر به دنبال استفاده حرفه ای رمز ارزهای دیجیتال و خرید و فروش بسیار زیاد هستید، استفاده از لجر نانو ایکس می‌تواند برای استفاده حرفه‌ای شما مناسب باشد.

شما می‌توانید خرید کیف پول سخت‌افزاری لجر نانو ایکس و خرید کیف پول سخت‌افزاری لجر نانو اس را از طریق فروشگاه چیتاپلاس با کیفیت و قیمت مناسب انجام دهید تا در زودترین زمان ممکن کیف پول سخت افزاری در اختیار شما قرار بگیرد و از آن به راحتی استفاده کنید. فروشگاه چیتاپلاس leger nano s و leger nano x را در اختیار شما می‌گذارد و می‌توانید سفارش خود را ثبت کنید و خرید خود را با موفقیت انجام دهید. در خدمت شما هستیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.