چیتا پلاس | سامانه خرید و ارسال سفارشی کالا

مزایا و معایب کیبورد بی سیم

کیبورد یکی از مهم‌ترین اجزای کامپیوتر و لپ‌تاپ می‌باشد که نقش بسیار مهمی در تایپ‌کردن و کار با برنامه‌های کامپیوتری دارد. انتخاب کیبورد مناسب برای تبلت، لپ‌تاپ و کامپیوتر اهمیت بسیار زیادی دارد. با استفاده از کیبورد مناسب می‌توانید از کیفیت کار با کامپیوتر خود لذت ببرید. یکی از نکات بسیار مهم که هنگام خرید کیبورد باید به آن دقت کنید، نحوه اتصال کیبورد به دستگاه است. ما انواع کیبورد مانند کیبورد سیم‌دار یا کیبورد بلوتوثی و بی سیم داریم که باید در خرید با توجه به نیازتان به آن توجه کنید.

مزایا و معایب کیبورد بی سیم

کیبورد‌ بی سیم و بلوتوثی یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین انواع کیبورد کامپیوتر با ویژگی‌های خاص است. برای تمامی افراد بخصوص گیمرها، نوع اتصال کیبورد بسیار اهمیت دارد. در اینجا برخی مزایا و معایب کیبورد بی سیم را بیان می‌کنیم تا شما بتوانید با اطلاعات کامل خرید کنید.

۱- قابل حمل بودن کیبورد بیسیم

یکی از انواع مزیت کیبورد بیسیم، امکان حمل‌کردن راحت و آسان آن است. با استفاده از این کیبورد نیاز به استفاده از هیچ کابلی برای اتصال کیبورد به کامیپوتر نیست و می‌توانید به راحتی و در فضای کم از کیبورد بیسیم خود استفاده کنید.

دیگر نیازی نیست که کیبورد به کامپیوتر و تبلت شما متصل باشد و  شما فضای کاری بسیار مرتب‌تری خواهید داشت. در فاصله‌ی دور از رایانه خود می‌توانید با انواع کیبورد بیسیم گیمینگ، مانند: کیبورد بی سیم فراسو، کیبورد بی سیم مایکروسافت و کیبورد بی‌ سیم ایسوس کار کنید. شما می‌توانید بدون هیچ محدودیتی کیبورد خود را بر روی میز کارتان جابه‌جا کنید.

برای بسیاری از شما که گیمر‌ هستید، پیش آمده است که بخواهید، در طول بازی جا‌به‌جا شوید و از صفحه کامپیوتر دور شوید ولی همچنان به سرعت بازی را ادامه دهید. این مزیت کیبورد بی‌ سیم، امکان جابه‌جایی و تغییر مکان را به شما می‌دهد.

کیبورد لاجیتک K480 بی سیم
کیبورد لاجیتک K480 بی سیم

۲- استفاده از پورت‌های USB

یکی از مسائل و مشکلات بسیار مهمی که هنگام کار با رایانه بسیار با آن مواجه می‌شوید، پر شدن پورت‌های USB هنگام اتصال چند دستگاه جانبی آن است که باعث می‌شود نتوانید دستگاه‌ها و ابزار بیشتری را به آن متصل کنید. پورت‌های USB محدود می‌باشند و معمولا پس از اتصال دو یا سه دستگاه جانبی پُر می‌شوند. شما هنگامی که کیبورد سیم‌دار را به رایانه خود متصل می‌کنید، اگر بخواهید به همراه آن یک موس سیم‌دار هم به دستگاه خود متصل کنید، دیگر پورت‌ها و درگاه‌های  USB زیادی برای اتصال باقی نخواهد ماند.

مزایای کیبورد بی سیم
مزایای کیبورد بی سیم

در چنین حالتی شما نیاز به استفاده از کیبورد بی‌ سیم خواهید داشت تا از مزایای آن به راحتی استفاده کنید. 

با استفاده از کیبورد و ماوس گیمینگ به صورت بلوتوث، پورت‌های USB زیادی از دستگاه شما خالی و قابل استفاده می‌مانند. در نتیجه می‌توانید ابزار و دستگا‌های جانبی بیشتری را به رایانه و تبلت خود متصل کنید و امکانات بیشتری هنگام کار با کامپیوتر خواهید داشت. 

شما به عنوان یک گیمر، ممکن است برای‌تان پیش آمده باشد که بخواهید هنگام اجرای بازی هارد اکسترنال، موبایل و تعدادی حافظه جانبی را به  دستگاه خود متصل کنید. در این حالت اگر از کیبورد گیمینگ بیسیم استفاده کنید، می‌توانید به راحتی و با سرعت زیاد بازی را اجرا کنید و هم پورت‌های USB شما خالی خواهد ماند.

 

۳- لگ و کندی کیبورد بی‌ سیم

با وجود بسیاری از مزایای کیبورد بی سیم، یکی از معایب کیبورد بی سیم در مقایسه با نوع سیمی، کندی و تاخیر در اجرای بازی‌های رایانه‌ای و به ویژه بازی‌های آنلاین است.

اگر یکی از صفحات بحث‌های گروهی گیمرها را ببینید، مشاهده خواهید کرد که کاربران بازی‌های اینترنتی، از تاخیرات و کندی بازی‌های کامپیوتری هنگام استفاده از کیبورد بلوتوثی شکایت دارند. چرا که در بازی‌های آنلاین داشتن سرعت عمل، در عملکرد گیمر و در سرعت کارکرد تجهیزات گیمینگ بسیار موثر و مهم است. که در نتیجه رقابت‌های حساس بازی‌ بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

کیبورد وایرلس برای انتقال اطلاعات به دلیل نوع اتصالی که دارد باید از موج‌های رادیویی استفاده کند که کندتر از اتصال سیم‌دار است. این موجب می‌شود اجرای دستورات در بازی کندتر شود و بازی با تاخیر بیشتری اجرا مشود که موجب ایجاد مشکلات زیادی برای گیمرها می‌شود.

با این وجود، این تکنولوژی‌ها امروزه پیشرفت زیادی کرده‌اند و با اتصال یک کیبورد وایرلس بلوتوثی که از بلوتوث ۵ استفاده می‌کند، در طول روز با سرعت بسیار مناسب بازی اجرا خواهد شد و کندی و تاخیر بسیار کمی مشاهده خواهید کرد.

کیبورد بی سیم لاجتیک یکی از انواع بسیار مناسب کیبورد حرفه‌ای بلوتوثی می‌باشد. در کنار قیمت بالای آن، فواید زیادی از جمله سرعت بالا نیز دارد. فناوری LIGHTSPEED در این کیبورد باعث می‌شود سرعت آن حتی از بعضی کیبوردهای سیمی نیز بیشتر شود.

مزایای کیبورد بلوتوثی چیست؟
مزایای کیبورد بلوتوثی چیست؟

۴- نحوه کارکرد کیبورد بی سیم

یکی از دیگر معایب کیبورد بی‌ سیم، نحوه‌ کارکرد آن از طریق امواج رادیویی می‌باشد. بیشتر انواع این کیبورد بیسیم قابل حمل، امواج با فرکانس 2.4 گیگاهرتز دارند که از طریق این امواج به کامپیوتر متصل می‌شوند. زمانی که تعداد زیادی کیبورد وایرلس در یک ناحیه مشغول به کار باشند، این امکان وجود دارد که دستورات یک کیبورد توسط گیرنده یک کیبورد بی‌ سیم دیگر دریافت شود و تداخلی در کار کیبورد‌ها ایجاد شود.

مصرف انرژی کیبورد بی سیم
مصرف انرژی کیبورد بی سیم

این مشکل چون بیشتر در کیبوردهای بی‌سیم نسبت به نوع سیمی پیش می‌آید، به همین دلیل از معایب کیبورد بی سیم شمرده می‌شود.

این تداخلات و کندی سرعت‌ها به ویژه زمانی بدتر خواهد شد که یک گیمر در حال اجرای بازی با استفاده از کیبورد وایرلس باشد. به وجود آمدن این کندی سرعت ناگهانی و توقف‌های ناگهانی در اجرای بازی می‌تواند سبب باخت در بازی و پایان بازی برای گیمر شود. به ویژه زمانی که گیمر در قسمت حساس و هیجانی بازی باشد.

۵- مصرف انرژی و باتری کیبورد بی‌سیم

یکی از نکات مهم، توجه به مصرف انرژي و شارژ کیبورد بی‌سیم یا کیبورد سیم‌دار است. کیبورد بلوتوثی نیاز به باتری و منبع شارژ برای ذخیره انرژي دارد و بدون انرژی نمی‌تواند پس از مدتی کار کند.

بیشتر انواع کیبورد بی‌سیم با استفاده از باتری‌های غیرقابل شارژ کار می‌کنند که این یکی از مهم‌ترین معایب کیبورد بی سیم شناخته می‌شود. در حالی که کیبورد‌های سیم‌دار این مشکل را ندارند و از طریق اتصال USB برق و انرژی مورد نظر خود را دریافت می‌کنند.

با این وجود برخی انواع کیبورد بی سیم شارژی مانند: کیبورد بی سیم لاجیتک CRAFT، دارای باتری قابل شارژ هستند و امکان ذخیره انرژی الکتریکی در باتری خود را دارند. شاید به همین دلیل باشد که قیمت کیبورد بی‌سیم لاجیتک نسبتا بالا است ولی با توجه به امکانات زیاد آن، خرید آن کاملا مقرون به صرفه خواهد بود.

این کیبورد وایرلس حرفه‌ای و دیگر انواع کیبورد بی سیم شارژی از باتری قابل شارژ استفاده می‌کنند و شما می‌توانید زمانی که باتری کیبوردتان در حال شارژ شدن است، با آن کار کنید. با این حال انواع کیبورد سیم‌دار قابلیت شارژ در همه زمان‌ها را دارند و انرژی کیبورد سیم‌دار هیچگاه تمام نمی‌شود که این یکی از مزایای این کیبورد نسبت به نوع بی سیم آن است.

۶- قیمت کیبورد بی‌سیم

یکی از تفاوت‌های کیبورد سیم‌دار و کیبورد بی‌سیم قیمت آن‌ها می‌باشد. به طور معمول کیبورد‌های سیم‌دار ارزان‌تر از کیبورد‌های بی‌سیم می‌باشند که این  یکی دیگر از معایب کیبورد بی‌ سیم است.

اما با این‌حال کیبورد‌های وایرلس قیمت بسیار زیادی ندارند و تفاوت چندان زیادی در قیمت این دو نوع محصول وجود ندارد. با توجه به مزیت کیبورد بی سیم در بسیاری از ویژگی‌ها و بخش‌ها، خرید و استفاده از آن می‌تواند بسیار به‌صرفه و مناسب باشد.

قیمت بسیار بالای برخی انواع کیبورد وایرلس، به دلیل قابلیت‌های بسیار بیشتری است که کیبورد‌های بی‌سیم به کاربران خود ارائه میدهند. به عنوان نمونه برخی انواع کیبورد بلوتوثی مانند کیبورد لاجیتک k780، دارای قابلیت اتصال به چند دستگاه به صورت هم‌زمان هستند. که می‌توانند با امکانات بسیار زیادی انجام کار با کامپیوتر را برای شما راحت‌تر بکنند. البته بیشتر کیبورد‌های گیمینگ به صورت سیم‌دار به بازار عرضه می‌شوند و دارای قیمت‌ بالاتری نسبت به کیبورد‌های بلوتوثی و بی‌سیم هستند و این به دلیل ویژگی‌های خاص این کیبورد‌های سیم‌دار هست.

دیگر مزیت کیبورد بی‌ سیم، انعطاف پذیری بسیار بالا و قابلیت راحت کار با دکمه‌ها و ابزار این کیبورد است که کار با این کیبورد‌ها را بسیار راحت‌ می‌کند و می‌توانید مدت طولانی به راحتی با کامپیوتر کار و بازی کنید.

 

قیمت کیبورد بلوتوثی چقدر است؟
قیمت کیبورد بلوتوثی چقدر است؟

خرید کیبورد بی سیم

در این‌ مقاله سعی کردیم مزیت های کیبورد بی‌سیم نسبت به کیبورد سیم‌دار را بیان کنیم تا تفاوت بین این دو نوع را به راحتی متوجه شوید و خرید آن را با آگاهی بسیار بیشتری انجام دهید. شما می‌توانید خرید کیبورد بیسیم را از فروشگاه چیتاپلاس انجام بدهید و از امکانات و مزایای بسیار زیاد کیبورد بی‌سیم استفاده کنید تا بهترین تجربه را از اجرای بازی‌های کامپیوتری و کار با رایانه خود داشته باشید. برای خرید کیبورد بی‌ سیم از فروشگاه چیتاپلاس بر روی لینک زیر کلیک کنید تا وارد صفحه محصولات شوید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.