چیتا پلاس | سامانه خرید و ارسال سفارشی کالا

نحوه شستن لباس نوزاد چگونه است؟

یکی از کارهایی که پدر و مادرها روزانه با آن رو‌به‌رو هستند و بخشی از وقت و انرژی شان صرف آن می‌شود، شستن لباس نوزاد است. بسیاری از اوقات برای شما پیش آمده که انواع لکه‌های مختلف بر روی لباس کودکتان ریخته و لباسش تغییر رنگ داده و کثیف شده است. باید دقت لازم را برای این ‌کار داشته باشید زیرا پوست و بدن کودکان حساس است و استفاده از روش و شوینده نامناسب باعث به وجود آمدن حساسیت و خارش پوستی در نوزاد شما خواهد شد.

 در ادامه لکه‌های مختلفی را که ممکن است بر روی لباس کودک برند یا لباس نوزاد برند بریزند را بیان می‌کنیم و پس از آن نحوه شستن لباس نوزاد و روش های شست و شو و پاک کردن مناسب لکه‌ها از انواع لباس کودک پسرانه شیک را بیان خواهیم کرد. در نهایت شما از شستن لباس نوزاد خود بیشترین لذت را خواهید برد.

۱- نحوه شستن لباس نوزاد از دستشویی

بسیاری از اوقات هنگام شستن لباس کودک خود با لکه‌های دستشویی مواجه می‌شوید که بر روی لباس بچه‌گانه پسرانه شیک یا دخترانه فرزند شما ریخته است و آن را کثیف کرده است. بیشتر لکه‌های لباس نوزاد برند و لباس نوزاد عادی ناشی از خراب‌کاری یا پس‌دادن پوشک است. در این موارد، باید لباس‌ها را درون آب گرم خیس کنید و روی لکه‌ها آب‌لیمو بریزید.

پس از گذشت 15 دقیقه، با استفاده از مسواک آغشته به مایع شوینده، لکه‌ها را بسایید . پس از این که لکه‌ها محو شد و آثار آن به طور کامل از بین رفت، لباس را با آب سرد بشویید تا لکه‌ها از لباس کودک برند شما به راحتی پاک شود و شستن لباس نوزاد خود را با موفقیت کامل انجام خواهید داد.

میدانید جنس لباس نوزاد با از چه نوعی باشد؟ پس مقاله جنس لباس نوزاد دخترانه از چه پارچه ای باید باشدرا حتما بخوانید.

۲-از بین بردن لکه‌های شیر 

بسیاری از اوقات می‌شود که لباس کودک برندی که خریده‌اید، با لکه شیری که نوازد شما خورده است، کثیف شده است و شما را به فکر شستن لباس کودک خود هر چه سریع‌تر انداخته است . بسیاری از کودکان چه شیر خشک و چه شیر مادر را بخورند، عادت به پنیرک زدن دارند که این کار باعث کثیف شدن لباس‌های آن‌ها می‌شود و جای لکه‌های شیر بر روی لباس آن‌ها باقی می‌ماند.

نحوه شستن لباس نوزاد از لکه شیر از روی لباس کودک پسرانه شیک که خریده‌اید اینگونه است که، باید لباس کودک خود را بلافاصله در آب ولرم خیس کنید. پس از آن، یک قاشق جوش شیرین روی جای لکه شیر می‌ریزید و به آرامی لباس را مالش می‌دهید تا جای لکه شیر از بین برود. پس از گذشت ۱۰ دقیقه از مالش لباس ، می‌توانید لکه را به راحتی و از روش معمولی بشورید تا شستن لباس نوزاد شما کامل شود و دوباره لباس را به راحتی تن فرزندتان کنید.

 

۳-از بین بردن لکه‌های مواد بهداشتی

بسیاری از اوقات شما از کرم یا روغن بچه برای تمیز کردن و شست‌وشوی دست کودکتان استفاده می‌کنید و استفاده از روغن بچه‌ برای نوزادتان اجباری است و حتما باید استفاده کنید تا پوست سالمی داشته باشد.

هنگام استفاده از روغن و انواع مواد بهداشتی، ممکن است چند قطره لکه روغن و کرم بر روی لباس نوزاد بریزد و نحوه شستن لباس نوزاد خود را ندانید خب ما اینجا هستیم تا این مورد را برایتان توضیح دهیم. برای پاک کردن لکه روغن از لباس کودک، ابتدا با استفاده از دستمال، روغن اضافی را از روی لباس نوزاد خود پاک می‌کنید تا روغن زیادی به لباس نچسبد.

 سپس مقداری نمک بر روی لکه روغن بپاشید، زیرا نمک قدرت جذب بالایی دارد و می‌تواند چربی‌های روغن را به خوبی به خود جذب کند. پس از ریختن نمک بر روی لکه چربی، از صابون استفاده کنید تا آثار باقی مانده لکه چربی را بتوانید از روی لباس خود به راحتی حذف کنید. پس از آن لکه‌های روغن و مواد بهداشتی به راحتی از بدن شما حذف خواهند شد.

4-نحوه شستن لکه دارو از روی لباس نوزاد 

برخی اوقات شما به فرزندتان دارو می دهید تا بیماری نوزادتان رفع شود و هنگام دادن دارو به کودکتان، مواد رنگی که در دارو وجود دارد ممکن است بر روی لباس کودکتان بریزد و در این حالت نیاز به این دارید که جای لکه را از روی لباس و پارچه پاک کنید و باید شستن لباس کودک را به دقت انجام دهید تا جای لکه دارو بر لباسش نماند.

نحوه شستن لباس نوزاد از لکه دارو این است که باید ابتدا لباس را به مدت ‍۱۰ دقیقه در آب گرم  و ولرم خیس کنید. پس از آن، مقداری سرکه سفید بر روی لکه‌های دارو می‌ریزید و آن قسمت لباس را با دقت بسیار زیاد مالش می‌دهید و برای شستن لباس نوزاد به صورت کامل باید لباس‌های نوزاد خود را با شوینده مناسب، با استفاده از آب سرد بشورید تا جای لکه‌های دارو به خوبی از لباس بچه پسر یا لباس پچه دختر شما به طور کامل پاک شود و لباس را مانند روز اول برای نوزادتان استفاده کنید.

شوینده‌های مناسب جهت شستن لباس نوزاد

برای شستن لباس کودک شما به خوبی بهتر است که از شوینده‌های شیمایی استفاده کنید. شوینده‌های شیمیایی به گونه‌ایی طراحی شده‌اند که قادر به از بین بردن لکه‌های چرب و سخت باشند. به همین دلیل، مملو از مواد شیمیایی هستند. همین خصوصیت مواد شوینده معمولی، آن‌ها را به انتخابی نامناسب جهت شستن لباس نوزادان تبدیل کرده است.

علاوه بر شوینده‌های شیمایی بهتر است از شوینده مخصوص لباس کودک برای شستشو استفاده کنید تا لطافت و بافت پارچه لباس لباس کودک برند شما به خوبی حفظ شود و این یکی از یکی از روش های شستن لباس نوزاد است. این شوینده‌ها فاقد مواد عطر و مواد شیمیایی نرم‌کننده هستند و مانع به وجود حساسیت یا اگزما در پوست فرزند شما می‌شوند که این کمک بسیار زیادی به آرامش و نشاط بیشتر فرزند شما می‌کند و فرزندتان را همیشه شاد و خندان خواهید دید.

نکات مهم هنگام شستن لباس نوزاد

 برای این‌که بتوانید شستن لباس کودک و لکه‌گیری را با موفقیت انجام دهید، باید برخی نکات مهم را بیشتر رعایت کنید تا لباس نوزاد شما بسیار تمیز از قبل باشد.

لباس نوزاد و کودک را بلافاصله بعد از کثیف شدن باید بشویید و  برای پاک‌کردن لکه مدفوع یا ادرار، از پاک‌کننده آنزیم‌دار استفاده کنید.

هنگام شستن لباس نوزاد با ماشین ‌لباسشویی از مایع نرم‌کننده یا شوینده معطر استفاده نکنید. بهتر است قبل از شستن لباس‌ها، لکه‌ها را از بین ببرید. سپس، لباس را با آب ولرم بشویید.

قبل از پاک‌کردن لکه‌ها، آن‌ها را شناسایی کنید؛ زیرا خیس‌کردن لباس در آب می‌تواند سبب ثابت شدن بعضی از لکه‌ها شود. قبل از شستن لباس، برچسب آن را بررسی کنید تا از دمای مناسب جهت شستشو آگاه شوید و در دمای مناسب لباس را حتما بشورید. به هیچ عنوان از وایتکس و مواد سفیدکننده برای شستن لباس نوزاد استفاده نکنید و از مواد شوینده غیر وایتکس برای این کار استفاده کنید.

هنگام شستن لباس‌ها با دست، با دقت آن‌ها را آبکشی کنید تا تمامی مواد شوینده و آلودگی از لباس‌های کودک شما خارج شود. بعد از شستن لباس‌ها، آن‌ها را در هوای آزاد و زیر نور آفتاب قرار دهید تا خشک شوند. از خشک کردن لباس‌ها در حمام یا محیط بسته دوری کنید و حتما این‌کار را در فضای باز و مقابل آفتاب انجام دهید.

خرید لباس نوزاد از ترکیه

اگر شما شستن لباس نوزاد خوب را به خوبی یاد بگیرید، دیگر نگرانی از جهت خرید لباس کودک خود نخواهید داشت. شما می‌توانید انواع لباس را به راحتی برای کودک و نوزاد خوب بخرید و هر زمان که لکه‌ای بر روی آن ریخت و کثیف شد، به راحتی آن را پاک کنید و مثل روزی که خریدید استفاده کنید .نوزاد شما هم احساس بسیار راحتی هنگام پوشیدن لباس خواهد داشت. 

کشور ترکیه که یکی از کشورهای هم مرز ماست، یکی از بهترین مکان‌ها برای خرید انواع لباس برای کودک شماست. شما می‌توانید خرید لباس نوزاد از ترکیه را به راحتی انجام دهید و دیگر هیچ نگرانی از بابت شستن و نگه‌داری لباس نوزاد خود نداشته باشید.

فروشگاه چیتاپلاس به راحتی برای شما امکان خرید لباس از ترکیه را فراهم می‌کند و شما می‌توانید خرید لباس کودک از ترکیه را به راحتی از این فروشگاه انجام دهید تا انواع لباس‌های ترک کودک در زودترین زمان ممکن و با بیشترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت به دست شما برسد و از دیدن آن لباس‌ها بر تن نوزاد خود بیشترین لذت را ببرید. برای خرید لباس نوزاد از ترکیه بر روی لینک زیر کلیک کنید تا وارد صفحه محصولات لباس نوزاد ترکی با بهترین کیفیت شوید. در خدمت شما هستیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.