چیتا پلاس | سامانه خرید و ارسال سفارشی کالا

خرید عینک آفتابی اصل ، مشخصات عینک آفتابی اصل

چرا خرید عینک آفتابی اصل ضرورت است؟

اهمیت استفاده از کرم‌های ضد آفتاب برای همه ما روشن است، زیرا همه چیز را درباره تاثیر منفی نور خورشید بر سلامتی پوست می‌دانیم. در حالی که درباره تاثیرات منفی خورشید بر چشم‌ها اطلاعات اندکی داریم. اشعه‌های مضر خورشید باعث آسیب رسیدن به چشم‌ها و منجر به بیماری‌هایی مانند برف کوری، خستگی چشم، التهاب، خشکی چشم، آب مروارید، نابینایی و تحلیل رفتن ماکولا (لکه زرد)  می‌شوند. بنابراین عملکرد عینک آفتابی را می‌توان تا حد زیادی مانند کرم‌های ضد آفتاب در نظر گرفت، زیرا باعث محافظت از چشم­‌ها در برابر مضرات آفتاب می‌شود. در ادامه برای خرید عینک آفتابی اصل در مورد مشخصات عینک آفتابی اصل هم برایتان خواهیم گفت تا محافظی خوب و زیبا برای چشمانتان تهیه کنید.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید چگونه خورشید به چشم‌ها آسیب می‌رساند. همه چیز به اشعه ماورا بنفش خورشید مربوط است. دو نوع اشعه ماورا بنفش یعنی UVA و UVB وجود دارد. اشعه UVA با نفوذ به عمق بافت‌های بدن باعث ایجاد چین و چروک می‌شود. در حالی که اشعه UVB بیشتر لایه‌های بالایی پوست را تحت تاثیر قرار می‌دهد و منجر به آفتاب سوختگی و حتی سرطان می‌شود. متاسفانه هر دو نوع اشعه ماورا بنفش برای تمام­ لایه‌های چشم مضر هستند.

چه زمانی باید از عینک آفتابی استفاده کرد؟

به طور کلی در زمان تابش شدید خورشید یعنی بین ساعت 10 صبح الی 4 بعدازظهر باید از عینک آفتابی استفاده کرد. اما تاکید محققان بر این است که در ساعت 9 صبح و 2 بعد از ظهر اهمیت پوشیدن عینک آفتابی بیشتر از دیگر زمان‌ها است. به خاطر اینکه زاویه تابش خورشید در این ساعات به صورت مورب است و به این ترتیب آسیب اشعه UVB دو برابر بیشتر خواهد بود. فقط دقت داشته باشید که با  خرید عینک آفتابی اصل می‌توانید اطمینان حاصل کنید که چشم‌هایتان در برابر آسیب‌های اشعه UVA و UVB ایمن هستند.

مشخصات عینک آفتابی اصل چیست؟

شاید شما هم به عنوان یک فرد باکلاس و شیک پوش در هنگام خرید عینک آفتابی اورجینال به اولین چیزی که دقت می‌کنید، مدل آن است.

هیچ جای انکار نیست که عینک آفتابی یک اکسسوری در زمینه مد و فشن است. بنابراین این ادعا درست است که بگوییم انتخاب یک مدل لاکچری و شیک می‌تواند چهره و استایل شما را مانند سوپر استارها جذاب و خاص نشان دهد. با این حال نباید در هنگام خرید عینک آفتابی اصل از نقش آن در محافظت از چشم‌ها و پوست اطراف آن غافل شد. پس اگر به دنبال این هستید که بدانید عینک آفتابی اصل چه ویژگی‌هایی دارد، موارد زیر برای شما مفید خواهد بود.

محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش

اگر یکی از دلایل شما برای استفاده از عینک آفتابی، حفظ سلامتی چشم‌هایتان است، باید دقت داشته باشید که عینک خریداری شده ویژگی محافظت در برابر اشعه ماورای بنفش را داشته باشد. این فاکتور به لنز و رنگ عینک ربطی ندارد. زیرا با افزودن برخی از مواد شیمیایی به لنز عینک در هنگام تولید آن، یک خاصیت محافظتی برای آن ایجاد می‌شود. یک عینک آفتابی اورجینال مانند عینک آفتابی بازیگران خارجی باید 99 تا 100 درصد اشعه UV را مسدود کند. بر روی لنز برخی از عینک‌های آفتابی یک برچسب دیده می‌شود که نشان دهنده محافظت در برابر اشعه فرابنفش است. برچسب « UV400» بهترین گزینه است؛ زیرا نشان دهنده این است که عینک آفتابی تمام اشعه‌های نور تا طول موج 400 نانومتر را مسدود می‌کند.

 انتخاب اندازه مناسب عینک آفتابی اصل

اگر تا به حال مدل‌های مختلف عینک آفتابی را دیده باشید، به طور حتم می‌دانید که در سایزهای مختلف وجود دارد. شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که در هنگام خرید عینک آفتابی اصل، کدام سایز را انتخاب کنیم. بهترین پاسخ برای سوال شما این است که هر چه میزان پوشش عینک آفتابی بیشتر باشد، اشعه فرابنفش کمتر می‌تواند به چشم‌ها و پوست نازک اطراف آن آسیب برساند. بنابراین توصیه می­‌کنیم که عینک‌های اورسایز (oversized) و عینک‌های با فریم کمربندی (wraparound) را انتخاب کنید، زیرا حداقل اشعه فرابنفش را به چشم‌های شما می‌رساند. البته فراموش نکنید که در هنگام خرید عینک آفتابی اصل زنانه، باید سایز آن به گونه‌ای انتخاب شود که با صورت شما تناسب داشته باشد و با پوشیدن آن احساس راحتی کنید؛ زیرا قرار است ساعت‌های طولانی در زیر نور آفتاب از عینک آفتابی استفاده کنید.

مقدار عدد آبه (Abbe)

عدد آبه یک از مشخصات عینک آفتابی اصل است که متاسفانه خیلی‌ها به آن بی‌توجه هستند. در واقع این عدد میزان پراکندگی تصاویر را در طول موج­‌های مختلف نشان می‌دهد. مقادیر Abbe لنز عینک از 59 (شیشه تاج) تا کمتر از 30 (پلی کربنات) متغیر است. هر چه که میزان عدد آبه کمتر باشد، احتمال ایجاد پراکندگی تصاویر در ماده لنز بیشتر است. پس در هنگام خرید عینک آفتابی اصل با در نظر گرفتن عدد آبه گزینه مناسب چشم‌های خود را انتخاب کنید.

لنزهای پلاریزه

یک عینک پلاریزه، باعث محافظت بیشتر از چشم­‌ها در برابر اشعه فرابنفش نمی‌شود. اما در کاهش تابش نور از سطوح بازتابنده مختلف مانند آب و آسفالت تاثیر دارد. بنابراین در هنگام فعالیت‌هایی مانند رانندگی، اسکی، قایقرانی، موج سواری و ماهیگیری استفاده از یک عینک آفتابی استاندارد و پلاریزه باعث افزایش ایمنی و لذت می­شود.

انتخاب مدل جذاب

اعتقاد داریم توجه به ظاهر و جذابیت مدل یک عینک آفتابی به اندازه توجه به ویژگی‌های حفاظتی آن در برابر اشعه فرابنفش حائز اهمیت است. زیرا شما به عنوان یک فرد خوش سلیقه و خوش پوش اگر عینکی را انتخاب کنید که از پوشیدن آن لذت می­‌برد، انگیزه بیشتری برای پوشیدن و استفاده مکرر از آن خواهید داشت. بنابراین توصیه می‌کنیم در هنگام خرید عینک آفتابی اصل فریمی را انتخاب کنید که مناسب فرم صورت شما باشد و رنگی را انتخاب کرده که با لباس و سبک استایل شما سازگاری بیشتری دارد.

در نظر گرفتن رنگ لنز

در هنگام خرید بهترین مارک عینک آفتابی خارجی فاکتور دیگری که باید به آن توجه کرد، رنگ لنز است. مهم‌ترین نکته‌ای که در مورد رنگ لنز باید بگوییم این است که تاثیری در مسدود کردن نور خورشید ندارد؛ در حالی که می­‌تواند در کنتراست بینایی تاثیر بگذارد. بدون‌شک انتخاب لنز­های رنگی در جذابیت استایل شما تاثیر مثبت دارد. با این حال انتخاب رنگ‌هایی که باعث افزایش کنتراست می‌شوند برای بازیگران و افراد ورزشکاری که ورزش‌هایی مانند گلف یا بیش بال انجام می‌دهند، مفید است.

بهترین راه تشخیص برای خرید عینک آفتابی اصل از تقلبی

هزینه خرید عینک آفتابی اصل

به طور حتم برای خرید عینک آفتابی اصل باید هزینه بیشتری در مقایسه با عینک آفتابی تقلبی پرداخت کرد. با این حال این قضاوت درست نیست که هر چقدر قیمت عینک آفتابی اصل گران‌تر باشد، کیفیت آن بهتر است. زیرا گاهی اوقات برخی از افراد سودجو سعی می‌کنند با تبلیغات دروغین خریداران را گول بزنند.

ظرفیت مسدود کردن اشعه فرابنفش

متاسفانه قرار گرفتن در معرض طولانی مدت اشعه ماورای بنفش می‌تواند مشکلات چشمی مرتبط با سن مانند آب مروارید و تحلیل ماکولا را به همراه داشته باشد. بنابراین در هنگام خرید عینک آفتابی اصل مهم است که لنزهای آن از توانایی خوبی برای انسداد اشعه UV برخوردار باشند.

عینک آفتابی با پوشش آینه

یکی دیگر از مشخصات عینک آفتابی اصل پوشش آینه داشتم آن است. انتخاب این مدل از عینک‌های آفتابی به کاهش میزان نور مرئی وارد شده به چشم کمک می‌کند. عینک آفتابی شیشه‌ای به خاطر بازتاب بیشتر نور برای استفاده در محیط‌های برفی و آبی ایده‌ال است. همچنین از پوست اطراف چشم محافظت بیشتری به عمل می‌آورند. با این حال اگر دارای لیبل محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش نباشد، انتخاب آن توصیه نمی‌شود.

هزینه خرید عینک آفتابی اصل

مقاوم در برابر ضربه

در هنگام خرید عینک آفتابی اصل اگر بهترین و گران‌ترین مارک را هم انتخاب کنید، باز هم نباید این انتظار را داشته باشید که لنز آن 100 درصد در برابر ضربه و شکسته شدن مقاوم باشد. با این حال باید حداقل استاندار‌دهای FDA را دارا باشد. مقاومت لنزهای شیشه‌ای در برابر ضربه در مقایسه با لنز­های پلاستیکی کمتر است. از لنزهای پلی کربنات در بسیاری از عینک‌های آفتابی ورزشی استفاده می‌شود، به خاطر اینکه نسبت به عینک‌های پلاستیکی معمولی مقاومت بیشتری در برابر ضربه دارد. توصیه می‌کنیم در هنگام خرید عینک آفتابی اورجینال با لنز پلی کربنات به دنبال گزینه‌ای باشید که لنزهای آن مقاوم در برابر خراش هستند.  

بهترین راه تشخیص عینک آفتابی اصل از تقلبی

در بازار و سایت‌های اینترنتی انواع عینک آفتابی وجود دارد و همه فروشنده‌ها بر این تاکید دارند که عینک‌های آنها اورجینال است. شما به عنوان یک خریدار باید توانایی این را داشته باشید که عینک آفتابی اصل را از نمونه فیک آن شناسایی کنید. قبل از اینکه چند نکته مهم درباره تشخیص عینک آفتابی اورجینال از تقلبی را بیان کنیم، لازم است بدانید که پوشیدن عینک آفتابی تقلبی نه تنها از چشم‌های شما در برابر آفتاب محافظت نمی‌کند، بلکه باعث آسیب رساندن به آنها می‌شود.

خرید عینک آفتابی اصل ، قیمت عینک آفتابی اصل

حکاکی برند روی قسمتی از عینک

در هنگام خرید عینک آفتابی اصل فروشنده برای اثبات فروش عینک آفتابی اصل به شما می‌گوید که نام برند عینک روی قسمتی از بدنه، فریم یا لنز عینک حکاکی شده است. در نمونه اصلی نام برند ثابت و یکنواخت نوشته شده است. در نمونه‌های فیک ممکن بین حروف برند فاصله وجود داشته باشد یا غلط املایی دیده شود.

محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش

مهم‌ترین دلیل ما برای خرید عینک آفتابی اصل ریبن، پلیس، چوپارد و سایر برند‌های معروف، محافظت شدید از چشم‌ها در برابر اشعه مضر UV است. در عینک‌های آفتابی اصل، لیبل عدد UV که به طور معمول UV400 است، بر روی بدنه یا لنز آن حکاکی شده است. جهت اطمینان بیشتر توصیه می‌کنیم که برای تشخیص عدد UV به اپتومتریست مراجعه کنید.

شماره سریال عینک

عینک‌های آفتابی برند‌های معروف دارای شماره سریال هستند که روی بدنه عینک حک شده است. با مراجعه به سایت اصلی آن برند می‌توانید چک کنید که آیا شماره سریال درج شده روی بدنه عینک شما با آن شماره‌ای که در سایت اصلی وجود دارد؛ یکی است یا نه. فرقی نمی‌کند که  برای خرید عینک آفتابی اصل  به کجا مراجعه کرده باشید، زیرا هر مدل دارای یک شماره سریال اختصاصی است.

خرید از سایت‌های معتبر

بهترین راه تشخیص عینک آفتابی اصل از تقلبی، سفارش آن از یک سایت اینترنتی معتبر است. درباره آن سایت پرسجو کنید تا از اعتبار آن مطمئن شوید. با این حال عینک آفتابی اورجینال باید دارای لنزهای ضد خراش باشد، از مواد باکیفیت ساخته شده باشد، در اثر ضربه به راحتی نشکند و طراحی آن ظریف و تمیز باشد.

برای اینکه بتوانید همیشه ظاهر شیک و آراسته خود را حفظ کنید، لازم است که به سلامت خود و چشم‌های‌تان اهمیت بدهید. بنابراین مهم‌ترین اصل در هنگام خرید عینک آفتابی اصل، توجه به عدد UV و صحت عدد لیبل آن بر روی بدنه عینک است. با توجه نوسانات ارز در بازار و تلاش افراد سودجو برای فروش عینک آفتابی تقلبی، توصیه می‌کنیم در زمان خرید عینک آفتابی خارجی اصل به فروشگاه‌های اینترنتی قابل اعتماد مراجعه کنید. برای تهیه‌ی عینک آفتابی اورجینال می‌توانید از طریق لینک زیر خریدتان را از چیتاپلاس انجام دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.