چیتا پلاس | سامانه خرید و ارسال سفارشی کالا

انواع لنز دوربین برای چه کاری مناسب است؟

عکاسی یکی از جذاب‌ترین و مهم‌ترین هنر‌هایی هست که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای این که بتوانید تصویربرداری و عکاسی را با موفقیت انجام دهید، باید بتوانید از لنز دوربین به خوبی استفاده کنید .استفاده از لنز دوربین دقیق و با کیفیت کمک بسیار زیادی به شما در گرفتن عکس‌ها و فیلم‌های مناسب و باکیفیت می‌کند.

 به همین جهت لنز دوربین مهم‌ترین بخش دوربین است که نقش بسیار زیادی در گرفتن عکس مناسب از محیط اطراف دارد. انواع لنز دوربین بسیار زیاد است مانند لنز دوربین کنون، سیگما و… . لنز دوربین ترکیب چند عدسی است که با عبور دادن نور و ورود نور به دوربین، کمک به انعکاس مناسب و واضح تصویر می‌کند. بهترین لنز دوربین را به همین سادگی نمی‌توان معلوم کرد بلکه باید نگاه کنید که این لنز را برای چه کاری می‌خواهید. با ما همراه باشید.

کاربرد انواع لنز دوربین چیست؟

پس از این که متوجه شدیم لنزدوربین چیست، کاربرد لنز دوربین را باید بدانیم. لنزهای دوربین انواع بسیار مختلفی دارند که بر اساس ساخت و مصرفی که دارند، دارای کاربرد‌های متفاوتی می‌باشند ..

یکی از انواع مهم لنز دوربین، لنز دوربین چشم ماهی می‌باشد که این لنز زاویه دید عریضی دارد وخطوط صاف را به خطوط منحنی تبدیل کرده و عکس های خیلی عریضی را نمایش می دهد. لنز های چشم ماهی پرسپکتیو را کج کرده و تصویری 180 درجه ای ایجاد می کنند و در نتیجه عکس های حاصل معمولا به شکل دورانی، محدب و بیضوی به دست می آید.

از دیگر انواع لنز، لنز دوربین ماکرو می‌باشد که به کمک این لنز می‌توان به خوبی بر روی اشیا و اجسام بزرگ‌نمایی و تمرکز کرد و از فاصله بسیار نزدیک‌تر عکس گرفت. کاربرد این لنز این است که به کمک آن می‌توان تصاویر بزرگی از اشیا ریز مانند گل و حشرات به دست آورد. به کمک این لنز شما می‌توانید از فاصله دور در طبیعت عکس بگیرید. می‌توان گفت بسیاری ازدوربین‌های شکاری دارای این نوع لنز دوربین می‌باشند که می‌توانند از اشیا دور عکس بزرگی بگیرند.

لنز زوم از دیگر انواع لنز دوریبن است که دارای فاصله کانونی متغیر می‌باشد و برای ترکیب بندی‌های متفاوت بسیار کاربردی می‌باشد. در این لنز باید به دریچه دیافگرام برای دریافت نور بسیار دقت کرد تا تنظیم نور در گرفتم عکس به درستی انجام شود.

لنز دوربین تله از مهم‌ترین انواع لنز است که به خوبی می‌توانند زاویه دید باریکی برای فرد عکاس ایجاد کنند . این نوع لنز برای عکاسی حیات وحش، ورزشی و گرفتن پرتره بسیار مناسب و کاربردی می‌باشد. این لنز دارای میدان عمق کمی می‌باشد و برای تصویربرداری از جسم در فاصله دور بسیار مناسب می‌باشد .با کمک این لنز می‌توانید روی جسمی که عکس می‌گیرید، به خوبی زوم کنید.

یکی از انواع بسیار مهم و معروف لنزهای دوریبن، لنز دوربین موبایل می‌باشد که کمک بسیار زیادی در گرفتن عکس‌ها و فیلم‌های بسیار باکیفیت‌تر با استفاده از موبایل می‌کند. این نوع لنز به قسمت دوربین عکاسی موبایل متصل می‌شود و با استفاده از لنز دوربین موبایل عکس بسیار باکیفیت تر می‌گیرید..

این لنز به شما کمک می‌کند که تکنیک های عکاسی و فیلم برداری به وسیله موبایل را بسیار بهبود دهید و هنگام عکس گرفتن قابلیت‌ها و امکانات جدیدتری به دوربین موبایلتان اضافه خواهد شد. با استفاده از این نوع لنز، میدان دید عکس گرفتنتان بسیار بیشتر خواهد شد و امکان بزرگ نمایی و زوم در عکس گرفتن برای شما بسیار بیشتر خواهد شد.

کاربرد و استفاده لنز دوربین موبایل بسیار فراوان و گسترده است که در این جا فرصت اشاره به همه نیست و  در صفحه لنز دوربین موبایل می‌توانید به طور کامل درباره لنز دوربین موبایل و استفاده از آن بخوانید و با لنز دوربین موبایل که از مهم‌ترین لنز‌های دوریبن است، آشنا شوید.

قیمت لنز دوربین چه قدر است؟

قیمت لنز دوربین در بازار متفاوت می‌باشد که با توجه به کیفیت و کارکرد هر لنز این قیمت نیز فرق می‌کند. در حال حاضر قیمت لنز دوربین موبایل از ۴۰۰ هزار تومان تا ۹۰ میلیون تومان در بازار متفاوت است و اختلاف قیمتی بسیار زیادی برای خرید لنز دوربین به چشم می‌خورد. 

به طوری که اگر بخواهید لنز دوربین ارزان قیمت و ساده بخرید باید در حدود ۵۰۰ هزار تومان تا ۱ میلیون تومان هزینه کنید و برای خرید لنزهای دوربین بسیار باکیفیت باید در حدود ۹۰ میلیون تومان هزینه کرد که قیمت بسیار بالایی می‌باشد.

 این قیمت بالا به دلیل کیفیت بسیار بالای لنزهای دوریبن است که در صورت خرید و استفاده می‌توانید با کیفیت بسیار بالایی عکس و فیلم بگیرید و از تصاویر گرفته شده بسیار لذت خواهید برد. 

به طور معمول لنزهای دوربین مناسب در حدود ۲۰ تا ۴۰ میلیون تومان قیمت دارند که اگر چه قیمت نسبتا زیادی به نظر می‌آید، اما در صورت خرید و استفاده می‌توانید مدت‌ها بهترین و زیباترین عکس‌ها را از دنیای اطرافتان بگیرید.

 

برندهای معروف لنز دوریبن

لنزهای دوریبن دارای برندها و انواع مختلفی در بازار می‌باشند که از مهم‌ترین برندهای لنز دوربین می‌توان به لنز دوربین کنون، لنز دوربین سیگما، لنز دوربین سونی، مایک، FE و… اشاره کرد.

 لنز دوربین کنون یکی از مهم‌ترین و معروف ترین انوع لنز دوریبن می‌باشد که برای عکاسی از مناظر و نماهای زیبا بسیار مناسب است.به کمک لنز دوربین کانون وضوح تصاویر افزایش می‌یابد و دقت خطوط در عکس هم بسیار بالا رفته است. دیگر لنزهای دوربین نیز دارای قابلیت بهبود کیفیت تصاویر به خوبی می‌باشند.

فروشگاه چیتاپلاس انواع لنز دوربین را با کیفیت و قیمت بسیار مناسب و در برندها و انواع مختلف در اختیار شما می‌گذارد و می‌توانید لنز دوربین مورد نظرتان را از این فروشگاه سفارش دهید. فروشگاه چیتاپلاس در زودترین زمان ممکن لنز دوربین را تحویل شما خواهد داد . برای خرید لنز دوریبن بر روی لینک زیر کلیک کنید تا وارد صفحه فروش انواع لنز دوربین شوید. در خدمت شما هستیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.